Strona główna > Piłka nożna > Reprezentacja
Skuteczni biało-czerwoni2021-09-03 00:02:00

Piłkarska reprezentacja Polski pokonała w eliminacjach MŚ Albanię 4-1. Biało-czerwoni oddali cztery celne strzały i zdobyli cztery gole. Najlepszy na boisku był Robert Lewandowski, który zanotował 70. trafienie w narodowych barwach, a ponadto popisał się kapitalną akcją sfinalizowaną przez Grzegorza Krychowiaka.

Grupa I elim. MŚ, Warszawa: Polska - Albania 4-1 (2-1)

1-0 Robert Lewandowski 12 (głową)

1-1 Sokol Çikalleshi 25

2-1 Adam Buksa 44 (głową)

3-1 Grzegorz Krychowiak 54

4-1 Karol Linetty 89

Sędziował Maurizio Mariani (Włochy). Żółte kartki: Świderski, Bednarek - Abrashi, Bare, Hysaj, Manaj, Gjasula. Widzów 38 254.

POLSKA: Szczęsny - Bereszyński (32 Dawidowicz), Glik, Bednarek, Rybus (81 Puchacz) - Frankowski (61 Linetty), Moder, Krychowiak, Jóźwiak - Buksa (81 Świderski), Lewandowski.

ALBANIA: Berisha - Ismajli, Djimsiti, Kumbulla - Hysaj, Bare, Gjasula, Trashi (67 Roshi) - Abrashi (74 Çekiçi), Manaj (67 Balaj) - Çikalleshi (83 Uzuni).

polskaAlbania

Pierwszy kwadrans należał do biało-czerwonych, którzy w 12. minucie objęli prowadzenie. Z wolnego z lewej strony Moder zacentrował na dalszy słupek, Glik głową skontrował na bliższy, a tam z metra Lewandowski, również głową, wpakował piłkę do siatki.

Utrata gola zaktywizowała Albańczyków, którzy w 25. minucie wyrównali. Gjasula zagrał lewą stroną, Çikalleshi świetnie przyjął futbolówkę i - mimo asysty obrońcy - uderzył celnie z narożnika "piątki" w "długi" róg. W 32. i 40. minucie Szczęsnego próbował zaskoczyć Manaj.

Tymczasem tuż przed przerwą polski zespół ponownie objął prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Frankowski, a Buksa głową z 10 m pokonał bramkarza. Gola w debiucie na pewno b. zawodnik Bronowianki, Hutnika, Garbarni i Wisły zapamięta.

Albańczycy rozgrywali naprawdę dobry mecz, ale bramki strzelali Polacy... W 54. minucie wspaniały solowy rajd przez pół boiska przeprowadził Lewandowski. W końcowej fazie akcji minął Kumbullę i bramkarza, po czym zagrał z prawej strony wzdłuż bramki. Podanie zamknął Krychowiak i było 3-1.

Wydawało się, że w 65. minucie Glik faulował Manaja, ale sędzia nie podyktował karnego dla gości.

W 89. minucie wynik na 4-1 ustalił Linetty, który huknął z 8 m. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Asystę zanotował Świderski.

Statystyka meczu: 6:12 w strzałach, 4:4 w celnych, 2:3 w kornerach, 51:49% w posiadaniu piłki.