Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Podkarpacie > Seniorzy > I liga
Trzy czerwone kartki w Łęcznej, kontrwersje wokół bramki Reissa2009-11-11 21:26:00

19. kolejka Unibet I ligi przyniosła trochę pociechy kibicom Podbeskidzia, trzy czerwone w Łęcznej i kontrowersji wokół autorstwa bramek w meczu Warty Poznań.

W meczu otwierającym serię spotkań Warta Poznań pokonała na własnym boisku Motor Lublin 2-0. Oba gole - zgodnie z tym, co zostało zapisane w protokole meczowym - zdobył Piotr Reiss, choć niektóre media podały, że pierwszą bramkę strzelił obrońca Alain Ngamayama. Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale w bramce gości dobrze spisywał się Mateusz Oszust.

Ostre spotkanie mieli okazję obejrzeć kibice w Łęcznej, gdzie sędzia Paweł Raczkowski pokazał w 58. minucie aż 3 czerwone kartki. Mimo braku dwóch zawodników Górnik poradził sobie z KSZO, a bohaterem spotkania został Janusz Surdykowski, który dwukrotnie pokonał bramkarza gości. Dzięki tej wygranej drużyna z Łęcznej ma szansę na odskoczenie od grupy drużyn znajdujących się w strefie spadkowej.

Zwycięstwo odniosło również Podbeskidzie, które przed tą kolejką sąsiadowało z Górnikiem w tabeli. Górale zrehabilitowali się za porażki w trzech ostatnich meczach. To gospodarze po strzale Rafała Niziołka w 37. minucie wyszli na prowadzenie, ale po przerwie Podbeskidzie w ciągu 15 minut znokautowało rywali. Do siatki trafiali kolejno Piotr Bagnicki, Bartłomiej Konieczny i Piotr Rocki.

W kolejnym spotkaniu 19. kolejki Górnik Zabrze podzielił się punktami z Wisłą Płock. Gola dla zabrzan wbił już w 5. minucie Grzegorz Bonin, zaś dla zespołu z Płocka w 57 minucie Łukasz Masłowski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywala i pięknym strzałem pokonał Sebastiana Nowaka.
Mecz w Zabrzu odbył się bez udziału publiczności, gdyż klub został ukarany za zamieszki, jakich doszło podczas spotkania z Widzewem Łódź.

W hicie tej kolejki ŁKS rozgromił aż 3-0 Dolcan Ząbki. Przed tym spotkaniem oba te zespoły miały po 31. punktów i były w czołówce tabeli. Wygrana ta sprawiła, że ŁKS zimową przerwę spędzi na 3. miejscu.

Zwycięstwo odniósł również GKS Katowice, który pokonał na wyjeździe 2-0 Znicza Pruszków. Gola dla "Gieksy" zdobył w 67. minucie Grażvydas Mikulenas, a w doliczonym czasie gry Grzegorz Goncerz.

W ostatnim środowym meczu 19. kolejki Pogoń Szczecin pokonała skromnie, bo tylko 1-0, GKP Gorzów Wielkopolski. Gola dla Pogoni wbił w 76. minucie Maksymilian Rogalski. Po tym zwycięstwie Pogoń ma 35 punktów i jest na 2. pozycji w tabeli.  Prowadzi Widzew, który mecz ze Stalą Stalowa Wola ma rozegrać w sobotę. Spotkanie Sandecji z Flotą nie odbyło się ze względu na fatalne warunki atmosferyczne i zły stan murawy w Nowym Sączu.

Warta Poznań - Motor Lublin 2-0 (0-0)

1-0 Reiss 54
2-0 Reiss 82
Sędziował Paweł Dreschel (Gdańsk). Żółte kartki: Magdziarz - Hentel.

Górnik Łęczna - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3-1 (2-0)
1-0 Nazaruk 8
2-0 Surdykowski 20
2-1 Kanarski 85
3-1 Surdykowski 87
Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Bartoszewicz, Nakoulma, Radwański - Folc
Czerwone kartki: Bartoszewicz, Giertl - Folc.

MKS Kluczbork - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-3 (1-0)

1-1 Masłowski 57
Sędziował Łukasz Bartosik (Kraków). Żółte kartki: Danch (Górnik)

ŁKS Łódz - Dolcan Ząbki 3-0 (2-0)
1-0 Nawrocik 16
2-0 Gikiewicz 20
3-0 Wolański 71
Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Żółte kartki: Mowlik (ŁKS)

Znicz Pruszków - GKS Katowice 0-2 (0-0)
0-1 Mikulenas 67
0-2 Goncerz 90+1
Żółte kartki: Zaborowski, Januszewski - Nowak, Plewnia. Sędziował: Grzegorz Stęchły (Jarosław)

Pogoń Szczecin - GKP Gorzów Wielkopolski 1-0 (0-0)
1-0 Rogalski 76
Sędziował Piotr Wasielewski (Kalisz). Żółte kartki: Rogalski, Koman, Kaczorowski - Wan, Ziemniak.

Sandecja Nowy Sącz - Flota Świnoujście nie odbył się ze względu na złe warunki atmosferyczne i stan murawy.