Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Podkarpacie > Seniorzy > I liga
Widzew rządzi w I lidze2009-10-30 22:06:00

W najważniejszym meczu tej jesieni na zapleczu Ekstraklasy, Widzew Łódź pokonał w Zabrzu Górnika 1:0 i umocnił się na pozycji lidera Unibet I ligi. Łodzianie mają teraz siedem punktów przewagi nad trzecimi w tabeli zabrzanami oraz sześć nad drugą w stawce Pogonią Szczecin.

Podopieczni Pawła Janasa zwyciężyli po golu Piotra Grzelczaka, który niepilnowany w polu karnym wykorzystał dośrodkowanie z bocznego sektora boiska i pewnie pokonał Sebastiana Nowaka. Piłkę meczową miał w doliczonym czasie gry Grzegorz Bonin, który znalazł się sam na sam z Maciejem Mielcarzem po podaniu Piotra Madejskiego, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Widzewa.

Widzewiacy udowodnili, że są niekwestionowanym liderem pierwszej ligi. Łodzianie zdobyli komplet punktów w spotkaniach z głównymi konkurentami do awansu - Łódzkim Klubem Sportowym, Pogonią Szczecin i Górnikiem.

Prawdziwą ucztę sprezentowali swoim kibicom piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego. Podopieczni Grzegorza Wesołowskiego pokonali na własnym terenie aż 5-2 Motor Lublin. Bramki dla łodzian strzelali w pierwszej połowie Adrian Świątek i Marcin Adamski. Po przerwie kibice długo czekali na gole, ale zobaczyli ich aż pięć. Najpierw kontaktową bramkę przy bierności obrońców gospodarzy zdobył Janusz Białek, ale ŁKS odpowiedział trzema kolejnymi trafieniami w odstępie 4 minut! Najpierw Mariusz Mowlik na gola zamienił rzut karny podyktowany za zagranie ręką na linii bramkowej Przemysława Żmudy. Po chwili strzałem głową Mateusza Oszusta, który jeszcze w pierwszej połowie zastąpił kontuzjowanego Łukasza Gieresza, pokonał Tomasz Hajto, a kolejną bramkę zdobył Janusz Wolański. Goście odpowiedzieli jeszcze w 85 minucie - Białek wykorzystał błąd Adamskiego i pokonał Bogusława Wyparłę.

Dzięki zwycięstwu 1-0 nad GKS-em Katowice ze strefy spadkowej wydostał się beniaminek z Kluczborka. Zwycięską bramkę dla MKS-u zdobył w 15. minucie gry Jacka Gorczycę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego pokonał Rafał Niziołek.

Trwa czarna seria płockiej Wisły. Tym razem ekipa ze stadionu im. Kazimierza Górskiego przegrała 0-1 z Pogonią Szczecin, przez co pozostaje bez zwycięstwa już od ponad dwóch miesięcy. Pecha "Nafciarzy" dopełnia fakt, że zwycięskie trafienie dla Pogoni padło po samobójczej interwencji Pawła Pęczaka, który próbował wybijać piłkę po dośrodkowaniu Maksymiliana Rogalskiego i wpakował ją do własnej bramki.

W spotkaniu inaugurującym 17. kolejkę Unibet I ligi zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonał przed własną publicznością Znicz Pruszków 1-0. Bramkę na wagę zwycięstwa dla ekipy Roberta Kasperczyka zdobył tuż przed kończem pierwszej połowy Łukasz Matuszczyk, który zaskoczył Adriana Bieńka strzałem z rzutu wolnego z 35 metrów. KSZO może mówić o pełnym przełamaniu, bowiem było to jego pierwsze zwycięstwo po czterech kolejnych porażkach z rzędu.

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 0-1 (0-1)
0-1 Grzelczak 30
Sędziował Piotr Siedlecki (Warszawa). Żółte kartki: Karwan - Broź, Panka

Łódzki Klub Sportowy - Motor Lublin 5-2 (2-0)
5-2 Białek 85
Sędziował: Tomasz Cwalina (Gdańsk). Żółte kartki: Marciszko, Mączyński, Klepczarek - Białek, Wojdyga
Czerwona kartka: Żmuda (Motor).

GKS Katowice - MKS Kluczbork 0-1 (0-1)
0-1 Niziołek 15
Sędziował: Marcin Słupiński (Gdańsk). Żółte kartki: Kamiński, Mikulenas - Sobota.

Wisła Płock - Pogoń Szczecin 0-1 (0-1)
0-1 Pęczak (samobój.)
Sędziował Paweł Dreschel (Gdańsk). Żółte kartki: Wyczałkowski, Sielewski, Masłowski - Janukiewicz.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Znicz Pruszków 1-0 (1-0)
1-0 Matuszczyk 45
Sędziował: Michał Mularczyk (Skierniewice). Żółte kartki: Kardas, Wieczorek, Kapsa - Owczarek, Rybaczuk.