Strona główna > Mistrzostwa Świata > Grupa H > Grupa H wiadomości
Chile lepsze od Szwajcarii2010-06-21 18:29:00 ASInfo

W przedostatnim meczu drugiej kolejki fazy grupowej Chile wygrało ze Szwajcarią 1-0. Trzy punkty swojej drużynie zapewnił Mark Gonzalez w 75. minucie.

Zarówno podopieczni Ottmara Hitzfelda, jak i zespół prowadzony przez Marcelo Bielsę wygrali swoje pierwsze mecze: Szwajcarzy sprawili niespodziankę i pokonali Hiszpanów 1-0, takim samym wynikiem zakończył się mecz Chile z Hondurasem.
Hitzfeld zapowiadał, że pokonanie Chilijczyków nie będzie łatwe: - Uważam, że musimy dać z siebie o wiele więcej, niż w pojedynku z Hiszpanią. Chile to silna, poukładana drużyna, która potrafi bardzo szybko konstruować niebezpieczne ataki. Jak widać niemiecki szkoleniowiec się nie pomylił.
Od 31. minuty Szwajcarzy grali w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką ukarany został Valon Behrami za uderzenie w twarz Vidala. Ta kartka jest pierwszą w historii czerwoną kartką, jaką Szwajcarzy otrzymali na mundialu.
Na gola trzeba było czekać do 75. minuty, chociaż zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy piłkarze Bielsy zdobyli bramkę, która jednak nie została uznana, bo aż trzech chilijskich graczy było na spalonym.
Szwajcarzy w ostatnich sekundach meczu mieli szansę na wyrównanie, jednak Eren Derdiyok posłał futbolówkę obok słupka.

Bohater meczu:

Mark Gonzalez (Chile)
Lewoskrzydłowy CSKA Moskwa pojawił się na boisku w 46. minucie zastępując Vidala i od razu zabrał się do roboty. Jego pojawienie się dodało skrzydeł kolegom. Strzelec bramki dla swojej drużyny.

Tak padła bramka:
1-0 Gonzalez 75
Paredes zwodem ominął bramkarza Szwajcarów i podał futbolówkę na główkę do Gonzaleza, który nie zastanawiał się długo i umieścił ją w bramce rywala.

Chile - Szwajcaria 1-0 (0-0)

Sędziował Khalil Al-Ghamdi (Arabia Saudyjska). Żółte kartki: Suazo, Carmona, Ponce, Medel, Valdivia (Chile) - N'Kufo, Barnetta, Inler (Szwajcaria). Czerwona kartka - Valon Behrami (31, Szwajcaria).
CHILE: Claudio Bravo, Mauricio Isla, Gary Medel, Waldo Ponce, Arturo Vidal (46. Mark Gonzalez), Carlos Carmona, Gonzalo Jara, Matias Fernandez (65. Esteban Paredes), Humberto Suazo (46. Jorge Valdivia), Jean Beausejour, Alexis Sanchez.
SZWAJCARIA: Diego Benaglio, Stephan Lichtsteiner, Stephane Grichting, Steve Von Bergen, Reto Ziegler, Valon Behrami, Gokhan Inler, Benjamin Huggel, Gelson Fernandes (77. Albert Bunjaku), Alexander Frei (42. Tranquillo Barnetta), Blaise N'Kufo (68. Eren Derdiyok).