Strona główna > Mistrzostwa Świata > Grupa G > Grupa G wiadomości
7-0 Portugalii z Koreą Północną!2010-06-21 15:44:00

W drugim meczu drugiej kolejki grupy G Portugalia rozgromiła Koreańską Republikę Południowo-Demokratyczną 7-0. Podopiecznym Carlosa Queiroza do awansu do 1/8 finału wystarczy remis z Brazylią w ostatnim meczu grupowym.

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał. Poprawnie spisujący się w meczu z Brazylią Koreańczycy z Północy równie dzielnie stawiali opór "Brazylijczykom Europy". Gdyby nie ich nonszalancja w polu karnym Eduardo, mogli objąć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Tymczasem po niespełna półgodzinie gry na prowadzenie wyszła Portugalia. Przed zejściem do szatni na przerwę pomocnik Porto miał jeszcze dwie dogodne okazje do podwyższenia wyniku.

Po zmianie stron nadeszło siedem minut, które wstrząsnęło krajem kierowanym przez reżim King Dzong Ila. Od 53. do 60. minuty czwarta drużyna świata z poprzedniego mundialu strzeliła trzy bramki. Koreański dyktator, który po raz pierwszy w historii w historii pozwolił na transmisję na żywo z meczu reprezentacji, z pewnością pluł sobie w brodę. Jakaż jednak musiała być jego mina po końcowym gwizdku, kiedy to Portugalczycy ponownie w ciągu kilku minut rozszarpali Koreańczyków z Północy. Warto dodać, że Azjaci pozwolili Ronaldo i spółce na bardzo wiele i przy jeszcze lepiej ustawionych celownikach Portugalia mogła odnieść bardziej okazałe zwycięstwo.

Bohater meczu: Tiago (Portugalia).
Zastępujący Deco pomocnik Juventusu pozostawił po sobie dużo lepsze wrażenie niż piłkarz Chelsea. Oprócz asysty przy pierwszej bramce i strzelenia dwóch goli, odważnie brał się za rozgrywanie akcji.

Tak padły bramki:

1-0 Meireles 29
Tiago wypuścił w pole karne Meirelesa, a ten płaskim strzałem dokonał egzekucji.
2-0 Sabrosa 53
Pomocnik Atletico Madryt wykorzystał świetne podanie od Meirelesa z lewej strony boiska i posłał piłkę między nogami Ri Myong-Guka.
3-0 Almeida 56
Fantastyczna, szybka akcja na lewym skrzydle Fabio Coentrao, który dośrodkował wprost na głowę Almeidy.
4-0 Tiago 60
Ronaldo świetnie poczekał z podaniem na lewym skrzydle i podał przed pole karne do Tiago, który przymierzył idealnie w róg koreańskiej bramki.
5-0 Liedson 81
Dośrodkowanie Dudy w pole karne, Ri Kwang-Chom nieczysto trafia w piłkę przy próbie jej wybicia, dopada do niej Liedson i strzał pod poprzeczkę nie daje szans bramkarzowi.
6-0 Ronaldo 88
Ronaldo wyszedł sam na sam z Ri Myong-Gukiem, piłka odbiła się od nóg bramkarza, spadła mu na... kark, potem odbiła się od jego głowy, a zdezorientowany Cristiano w ostatniej chwili skierował ją do siatki.
7-0 Tiago 89
Coentrao dośrodkowuje z lewej strony wprost na głowę Tiago, który strzałem po koźle uderza piłkę w długi róg bramki.

Portugalia - Korea Północna 7-0 (1-0)

Sędziował Pablo Pozo (Chile). Żółte kartki: Mednes (Portugalia) - Pak Chol-Jin, Jo Hong-Yong (KRL-D). Widzów 60 000.
PORTUGALIA: Eduardo - Miguel, Bruno Alves, Ricardo Carvalho, Fabio Coentrao - Tiago, Pedro Mendes, Raul Meireles - Simao Sabrosa (74 Duda), Cristiano Ronaldo, Hugo Almeida (77 Liedson).
KOREA PŁN.: Myong-Guk Ri - Jong-Hyok Cha (75 Nam Song Chol), Chol-Jin Pak, Jun-Il Ri, Yun-Nam Ji, Kwang-Chom Ri - In-Guk Mun (62 Kim Yong-Jun), Nam-Chol Pak (62 Kim Kum-Il), Yong-Hak An, Yong-Jo Hong - Tea-Se Jong.