Strona główna > Mistrzostwa Świata > Grupa E > Grupa E wiadomości
Japonia poskromiła Kamerun2010-06-14 18:27:00 ASInfo

W drugim poniedziałkowym meczu grupy E piłkarskich mistrzostw świata w RPA reprezentacja Japonii pokonała 1-0 Kamerun. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 39. minucie Keisuke Honda.

W pierwszej połowie piłkarze obu drużyn nie stworzyli wielkiego widowiska, starając się przede wszystkim zabezpieczyć swoją bramkę przed atakami rywali. Po dość wyrównanym początku meczu z czasem przewagę zaczęli zyskiwać Japończycy, którzy szukali okazji do przełamania defensywy "Nieposkromionych Lwów". Ta sztuka udała im się w 39. minucie, kiedy z prawego skrzydła dośrodkował Matsui, a piłkę do bramki skierował Keisuke Honda.

Po przerwie do ataków ruszyli Kameruńczycy i już w 50. minucie stworzyli sobie stuprocentową okazję do pokonania Kawashimy. Samuel Eto'o minął trzech japońskich obrońców, wystawił piłkę do Choupo-Motingi, ale ten posłał piłkę nad poprzeczką. Przez większą część drugiej połowy podopieczni Paula Le Guena mieli wyraźną przewagę, jednak nie potrafili zaskoczyć japońskiej defensywy i ostatecznie przegrali 0:1.

Bohater meczu: Eiji Kawashima (Japonia)
Japoński golkiper nie dał się pokonać kameruńskim napastnikom, a w kilku sytuacjach wykazał się fenomenalnym refleksem.

Tak padła bramka:
1-0 Keisuke Honda 39
Matsui dośrodkował z prawego skrzydła, piłka minęła wszystkich obrońców Kamerunu i spadła pod nogi Hondy, który mimo rozpaczliwej interwencji Souleymanou umieścił ją w bramce.

Japonia - Kamerun 1-0 (1-0)

1-0 Honda 39
Sędziował: Olegario Benquerenca (Portugalia). Żółte kartki: Yuki Abe (Japonia) - Nicolas N'Koulou(Kamerun).
JAPONIA: Kawashima - Nagatomo, Tanaka, Nakazawa, Konno, Abe, Hasebe (88 Inamoto), Matsui (69 Okazaki), Okubo (81 Yano), Endo, Honda.
KAMERUN: Hamidou - N'Koulou, Mbia, Assou-Ekotto, Bassong, Matip (63 Emana), Webo, Enoh, Makoun (75 Geremi), Choupo-Moting (75 Idrissou), Eto'o.