Strona główna > Mistrzostwa Świata > Grupa E > Grupa E wiadomości
Holendrzy zaczęli od zwycięstwa2010-06-14 15:35:00 ASInfo

W pierwszym meczu grupy E piłkarskich mistrzostw świata rozgrywanych w RPA  reprezentacja Holandii pokonała Danię 2-0.

Pierwsza połowa spotkania nie dostarczyła wielkich emocji. Obie drużyny grały zachowawczo i nie stworzyły sobie wielu dogodnych okazji do zdobycia bramki. W konsekwencji na przerwę Holendrzy i Duńczycy schodzili przy bezbramkowym remisie.
To czego nie udało się zrobić w pierwszej połowie, udało się już w 40. sekundzie drugiej części gry. Holendrzy dośrodkowali w pole karne, piłkę próbował wybić Simon Poulsen, ale piłka po jego interwencji odbiła się od pleców Aggera i wpadła do bramki. Na drugiego gola kibice "Oranje" musieli poczekać do 85. minuty, kiedy piłkę do bramki Thomasa Sorensena skierował Dirk Kuyt.

Bohater meczu: Wesley Sneijder (Holandia)
Sneijder od początku meczu wziął na siebie ciężar rozgrywania akcji, a jego doskonałe podanie w 85. minucie meczu otworzyło Holendrom drogę do bramki.

Tak padły bramki:
1-0 Simon Poulsen 46 (sam.)
Dośrodkowanie Holendrów, Simon Poulsen próbował wybić piłkę, ale zrobił to tak niefortunnie, że uderzył w plecy Aggera i piłka wpadła do bramki.
2-0 Dirk Kuyt 85
Sneijder zagrał znakomitą prostopadłą piłkę, doszedł do niej Elia, jego uderzenie trafiło w słupek, jednak dobitka Kuyta znalazła już drogę do bramki.

Holandia - Dania 2-0 (0-0)

Sędziował Stephane Lannoy (Francja). Żółte kartki: De Jong, Van Persie (Holadnia) - Kjaer (Dania).
HOLANDIA: Maarten Stekelenburg - Gregory van der Wiel, John Heitinga, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst - Mark van Bommel, Nigel de Jong (88. Demy de Zeeuw), Wesley Sneijder - Dirk Kuyt, 9. Robin van Persie (77. Ibrahim Afellay), Rafael van der Vaart (67. Eljero Elia).
DANIA: ThomasSoerensen - Lars Jacobsen, Simon Kjaer, Daniel Agger,Simon Poulsen - Dennis Rommedahl, Christian Poulsen, Martin Joergensen, Thomas Kahlenberg (73. Christian Eriksen), Thomas Enevoldsen (56. Jesper Gronkjaer) - Nicklas Bendtner (62. Mikkel Beckmann).