Strona główna > Mistrzostwa Świata > Grupa B > Grupa B wiadomości
Historyczne zwycięstwo Greków, gol Uche2010-06-17 18:02:00 ASInfo

W drugim czwartkowym spotkaniu grupy B piłkarskich mistrzostw świata Grecja wygrała 2-1 z Nigerią. Dla Greków było to pierwsze zwycięstwo w historii ich występów na mistrzostwach świata.

Obie drużyny przegrały swoje pojedynki w pierwszej serii spotkań, dlatego od pierwszego gwizdka walczyły o zwycięstwo. Po kwadransie wyrównanej gry, w 16. minucie do bramki Alexandrosa Tzorvasa trafił Kalu Uche. Były pomocnik Wisły Kraków dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, piłki nie zdołał przeciąć żaden z piłkarzy Nigerii, ale wpadła ona do bramki obok zaskoczonego greckiego golkipera. W 33. minucie swoją drużynę mocno osłabił Sani Kaita, który za odepchnięcie i kopnięcie Torosidisa został ukarany czerwoną kartką. Grę z przewagą jednego zawodnika podopieczni Otto Rehagela wykorzystali w 44. minucie. Katsouranis wycofał piłkę przed pole karne, dopadł do niej Salpingidis. Futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od Haruny i zupełnie zmyliła Enyeamę.
W drugiej połowie obie drużyny stworzyły niezwykle atrakcyjne widowisko, które w 71. minucie na swoją korzyść rozstrzygnęli Grecy. Po rzucie rożnym zza pola karnego uderzył Tziolis, niepewnie interweniował Enyeama, który wypuścił piłkę z rąk, a jego błąd wykorzystał Torosidis, strzelając zwycięską bramkę.

Bohater meczu: Vasilios Torosidis (Grecja)
Piłkarz Olympiakosu Pireus strzelił zwycięskiego gola dla swojego zespołu, przywracając mu szansę na awans do następnej rundy mistrzostw świata.

Tak padły bramki:
0-1 Uche 16
Uche mocno dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu wolnego, wrzutki nie przeciął żaden z zawodników. Minęła ona Odemwingie i wpadł do bramki obok zupełnie zaskoczonego Tzorvasa.
1-1 Salpingidis 44
Katsouranis wycofał piłkę przed pole karne, dopadł do niej Salpingidis. Futbolówka odbiła się od Haruny i zupełnie zmyliła Enyeamę.
2-1 Torosidis 71
Po rzucie rożnym zza pola karnego uderzył Tziolis, niepewnie interweniował Enyeama, który wypuścił piłkę z rąk, a jego błąd wykorzystał Torosidis.

Grecja - Nigeria 2-1 (1-1)

0-1 Uche 16

Sędziował Oscar Ruiz (Kolumbia). Zółte kartki: Sokratis, Tziolis, Samaras (Grecja) - Obasi (Nigeria) Czerwona kartka - Kait (33, faul).

GRECJA: Tzorvas - Torosidis, Papadopoulos, Vyntra, Kyrgiakos - Tziolis, Sokratis (37. Samaras), Katsouranis - Salpingidis, Karagounis - Gekas (80. Ninis).
NIGERIA: Enyeama - Odiah, Yobo, Shittu, Taiwo (56. Echiejile, 80. Afolabi) - Uche, Haruna, Etuhu, Kaita - Yakubu, Odemwingie (46. Obasi).