Strona główna > Mistrzostwa Świata > Faza pucharowa > Faza pucharowa wiadomości
Hiszpania nie wykorzystała karnego, Paragwaj też, ale David Villa niezawodnie trafia!2010-07-03 22:21:00

Hiszpania pokonała Paragwaj 1-0 w ostatnim meczu ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata. Oba zespoły miały po rzucie karnym i oba jedenastek nie wykorzystały. Niezawodny okazał się jednak najlepszy strzelec mundialu David Villa, który w 83 minucie zdobył bramkę na wagę hiszpańskiego półfinału.

Paragwaj - Hiszpania  0-1 (0-0)

0-1 Villa 83

Sędziował Carlos Batres (Gwatemala). Żółte kartki: Centurión, Alcaraz, Rodríguez, Santana - Piqué , Busquets.
PARAGWAJ: Justo Villar - Dario Veron, Paulo Da Silva, Antolin Alcaraz, Claudio Morel, Victor Caceres (84. Lucas Barrios), Jonathan Santana, Edgar Barreto (64. Enrique Vera), Cristian Riveros, Nelson Valdez (72. Roque Santa Cruz), Oscar Cardozo.
HISZPANIA: Iker Casillas - Sergio Ramos, Gerard Pique, Carles Puyol (84. Carlos Marchena), Joan Capdevila, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Xavi Hernandez, Xabi Alonso (75. Pedro Rodriguez), Fernando Torres (56. Cesc Fabregas), David Villa.

Argentyński trener reprezentacji Paragwaju, Gerardo Martino, przygotował taktykę, z którą mistrzowie Europy nie mogli poradzić sobie przez całą pierwszą połowę. "Guarani" byli bardzo zdyscyplinowani w obronie i nie pozwolili Hiszpanom rozwinąć skrzydeł. Podopieczni Vicente del Bosque w pierwszej części gry nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę Justo Villara. Paragwajczycy natomiast nie dość, że oddali strzał, to jeszcze znalazł on drogę do bramki Ikera Casillasa. Sędzia Carlos Batres uznał jednak, że strzelec bramki, Nelson Valdez był na pozycji spalonej. I uznał niesłusznie, gol był prawidłowy.

Prawdziwe emocje zaczęły się po przerwie. W 58 min po faulu w polu karnym Pique, który ciągnął za rękę Cardozo, sędzia Carlos Batres podyktował rzut karny dla Paragwaju. Do piłki podszedł Cardozo, długo się przygotowywał  i strzelił po ziemi w lewy róg, dokładnie tam rzucił się Casillas i pewnie złapał piłkę. Parę chwil później, gdy gra przeniosła się na drugą stronę, rzut karny dostała Hiszpania! Villę nieprzepisowo powstrzymywał Alcaraz. Xabi Alonso podszedł do rzutu karnego i pewnie posłal piłkę do celu, ale jeden z jego kolegów za szybko wbiegł w pole karne, więc sędzia nakazał powtórkę jedenastki.  I ten powtórzony strzał okazał się szczęśliwy dla Paragwaju. Villar wybił piłkę, już inaczej uderzoną przez Hiszpana, a choć do dobitki pośpieszyło wielu, żaden nie zdołał dobić piłki do celu...

Wysiłki nacierającej Hiszpanii zostały nagrodzone w 83 min. Po świetnej akcji Iniesty, piłka uderzana na bramkę przez Pedro, a potem Davida Villę odbijała się od słupków, ale wreszcie  trafiła do celu.

Bohater meczu: David Villa (Hiszpania)
Napastnik Barcelony strzelił bramkę, która zapewniła Hiszpanom awans do półfinału piłkarskich mistrzostw świata. Dzięki temu trafieniu Villa jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców mundialu.