Strona główna > MISTRZOSTWA EUROPY - FRANCJA 2016
W finale: Francja - Portugalia2016-07-08 09:32:00

Francja wygrała w czwartek z Niemcami i w niedzielę zmierzy się o złoto ME z Portugalią.

Półfinał, Marsylia: Niemcy - Francja 0-2 (0-1)

0-1 Griezmann 45+2 (karny)

0-2 Griezmann 72

Sędziował Nicola Rizzoli (Włochy). Żółte kartki: Can, Schweinsteiger, Özil, Draxler - Evra, Kanté. Widzów 64 078.

NIEMCY: Neuer - Kimmich, Boateng (61 Mustafi), Höwedes, Hector - Can (67 Götze), Schweinsteiger (79 Sané) - Özil, Kroos, Draxler - Müller.

FRANCJA: Lloris - Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra - Pogba, Matuidi - Sissoko, Griezmann (90+2 Cabaye), Payet (71 Kanté) - Giroud (78 Gignac).

Mistrzowie świata zmonopolizowali posiadanie piłki, ale nie przełożyło sie to na zdobycze bramkowe. Trójkolorowi tymczasem w doliczonym czasie I połowy objęli prowadzenie. Skaczącego do "główki" Schweinsteigera (w pojedynku z Evrą) piłka uderzyła w wyciągniętą do góry rękę i arbiter podyktował rzut karny. Griezmann nie miał litości dla Neuera i było 1-0 dla gospodarzy.

Wynik ustalił też Griezmann, który z dorobkiem 6 goli zdecydowanie przewodzi klasyfikacji strzelców turnieju. W 72. minucie Pogba wykorzystał błąd obrony niemieckiej, zacentrował z lewej strony przed bramkę, Neuer odbił futbolówkę przed siebie, pod nogi Griezmanna...

Mistrzowie świata do końca walczyli, Kroos nawet trafił w słupek, ale na pokonanie gospodarzy zabrakło konkretnych argumentów.