Strona główna > MISTRZOSTWA EUROPY - FRANCJA 2016

Ćwierćfinał, Saint-Denis: Francja - Islandia 5-1 (4-0)

4-0 Griezmann 45

4-1 Sigthórsson 56

5-1 Giroud 59 (głową)

5-2 B. Bjarnason 84 (głową)

Sędziował Björn Kuipers (Holandia). Żółte kartki: Umtiti - B. Bjarnason. Widzów 76 833.

FRANCJA: Lloris - Sagna, Umtiti, Koscielny (72 Mangala), Evra - Pogba, Matuidi - Sissoko, Griezmann, Payet (80 Coman) - Giroud (60 Gignac).

ISLANDIA: Halldórsson - B. Sævarsson, Árnason (46 Ingason), R. Sigurdsson, A. Skúlason - Gudmundsson, A. Gunnarsson, G. Sigurdsson, B. Bjarnason - Sigthórsson (83 Gudjohnsen), Bödvarsson (46 Finnbogason).

Francuzi nie mieli litości dla rywali, kończąc na ćwierćfinale ich baśniową sagę. Pierwszy gol padł w 12. minucie. Ze środka boiska Matuidi rzucił długą piłkę do wychodzącego za obronę Girouda, który z lewej strony, z 8 m, strzelił między nogami bramkarza do siatki. W 20. minucie było już 2-0. Z kornera dośrodkował Griezmann, a Pogba piękną "główką" trafił do bramki z 5 m. Kolejne ciosy zadali trójkolorowi jeszcze przed przerwą. Najpierw, po wrzutce Sissoko futbolówkę głową zgrał Giroud, Griezmann podał krótko do Payeta, który zza szesnastki przymierzył w lewy, dolny róg, notując swoje trzecie trafienie w turnieju. Za moment przebił go Griezmann, wychodząc z 4 golami na koncie na czoło klasyfikacji strzelców EURO. Prostopadle ze środka placu podawał Pogba, Giroud przedłużył, a Griezmann w sytuacji "sam na sam" przelobował wybiegającego Halldórssona.

W II połowie Islandczycy ratowali honor. W 56. minucie G. Sigurdsson dośrodkował z prawej strony na bliższy słupek, a nabiegający Sigthórsson z 4 metrów pokonał Llorisa. Błyskawicznie odpowiedział Giroud celną "główką" też z 4 m, po wolnym w wykonaniu Payeta. Pod koniec Wikingowie zdobyli drugą bramkę. Po krosie A. Skúlasona akcję zakończył głową B. Bjarnason.

Graczem meczu został wybrany Olivier Giroud.

Francja zmierzy się w czwartek w półfinale z Niemcami.