Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Żaki > Grupa II (Kraków) Ż
Piast uciekał, Akademia nie dogoniła

Piast Skawina - Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów 10-7 (8-3)

Gole dla Piasta: Michał Litwa 7, Jakub Madej, Norbert Mej, Szymon Wilk
PIAST: Kacper Kuflowski - Dominik Sikora, Eryk Kierzkowski, Jakub Madej - Norbert Mej - Szymon Wilk, Michał Litwa.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Piasta, który po dwóch golach Michała Litwy, a także Norberta Meja i Jakuba Madeja objął prowadzenie 4-0. Potem jednak 2 minuty rozprężenia wystarczyły, żeby goście zbliżyli się na 4-3. Końcówka pierwszej połowy to już popis młodych zawodników ze Skawiny, którzy zdobyli 4 bramki, schodząc na przerwę przy prowadzeniu 8-3.

W drugiej połowie gospodarze oddali inicjatywę drużynie z Zabierzowa, która znowu zbliżyła się na jedną bramkę, doprowadzając do 8-7. Dwa gole Michała Litwy w ostatnich minutach pozwoliły odetchnąć miejscowym  kibicom i przypieczętowały zasłużone zwycięstwo Piasta.