Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Nowy Sącz)
Orzeł wzleciał nad Turbacz2013-01-21 18:59:00

Treningi siłowe w okresie startowym i niezbyt dobrze przygotowana sztuczna murawa na boisku w Myślenicach na pewno nie sprzyjały grze zawodników obu drużyn. Po wyrównanym meczu Orzeł Myślenice (V liga krakowska) wygrał z liderującym w nowosądeckiej V lidze Turbaczem Mszana Dolna 2-0.

Orzeł Myślenice - Turbacz Mszana Dolna 2-0 (1-0)

1-0 Żak 20

2-0 Mistarz 59

Sędziowali: Krzysztof Salawa i Mateusz Czerwień.

ORZEŁ: Pajka - Cichoń, Ostrowski (60 Sroka), Kasprzyk, Bzdek (60 Gwóźdź) - Żak (60 Karpeta), Mistarz (60 Łacny), B. Łętocha, Ślusarz, Lesiński (60 D. Święch) - Żuławiński (60 Leśniak).

Początek spotkania należał do Turbacza, który stworzył sobie kilka groźnych sytuacji, ale albo piłka lądowała w rękach Marka Pajki, albo mijała bramkę po strzałach graczy z Mszany Dolnej. Orłowcy groźnie kontrowali i bliscy szczęścia byli Grzegorz Żuławiński i Krzysztof Żak, lecz nie potrafili skierować piłki do siatki.

W 20. minucie po akcji właśnie tego duetu padł pierwszy gol. Żuławiński zagrał po przekątnej do wbiegającego w pole karne Żaka, tam piłka na śliskiej nawierzchni zrobiła psikusa bramkarzowi Turbacza, a z prezentu skorzystał skrzydłowy Orła pakując piłkę do pustej bramki.

Po zmianie stron Orzeł znacznie częściej utrzymywał się przy piłce, bo do przerwy to raczej Turbacz prowadził grę. Jedyny gol drugiej odsłony padł w 59. minucie, gdy na strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Mistarz, a futbolówka po rykoszecie wpadła do siatki obok zdezorientowanego golkipera gości.

Zarówno jedna, jak i druga drużyna miała w drugiej połowie po kilka innych sytuacji podbramkowych, ale więcej bramek nie padło i mecz zakończył się zwycięstwem myślenickiego Orła.