Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Pcimianka Pcim - Jordan Zakliczyn 2-0 (0-0)

1-0 Bartosz Pawlik 65
2-0 Tomasz Rojek 75
PCIMIANKA: Kipek - Pawlik, Czepiel, Wiechniak, Burtan - Chmiel, Pilch - P. Muniak, Marszalik, Sekuła (75 Moskal) - Rapacz (65 Rojek).

W meczu drużyn środka tabeli Pcimianka pokonała na własnym boisku Jordan Zakliczyn 2-0.

Pcimianka przez całą pierwszą połowę posiadała optyczną przewagę. Starała się atakować gości, którzy grali dość defensywnie. W akcjach miejscowych było jednak mnóstwo niedokładności, stąd mało dogodnych sytuacji pod bramką Jordana. Najbliżej zdobycia gola był Sebastian Sekuła. W 25. minucie ładnie uderzył z 16 metrów, ale piłkę końcami palców przeniósł nad poprzeczkę bramkarz przyjezdnych. Kilka minut później po wrzutce Marszalika Sekuła trafił w boczną siatkę. Zespół z Zakliczyna w zasadzie nie zagroził bramce strzeżonej przez Kipka. Do przerwy było więc 0-0.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od niewielkiej przewagi Pcimianki, która popełniała już mniej prostych błędów, grała płynniej i zaczęła sobie stwarzać coraz więcej okazji.

W 65. minucie gospodarze szybko przenieśli grę z lewej strony na prawą, gdzie było sporo miejsca. Piotr Muniak zagrał do boku boiska, a tam Bartosz Pawlik próbował wstrzelić futbolówkę pod bramkę gości. Piłka jednak dość nieoczekiwanie przeleciała nad bramkarzem i wpadła do siatki tuż pod poprzeczkę. To pierwsza bramka tego 17-letniego zawodnika w seniorskiej piłce.

10 minut później było 2-0 po ładnej akcji Pcimianki. Dokładne podanie za obrońców od Burtana otrzymał wprowadzony chwilę wcześniej Rojek, minął bramkarza i podwyższył rezultat. Do końca meczu pcimianie kontrolowali jego przebieg. Mogło się skończyć nawet wyższym rezultatem, jednak miejscowi nie wykorzystali dwóch dobrych szans.

Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym wynikiem 2-0. Pcimianka przez cały mecz była nieco lepsza od rywala. Pomimo kilku osłabień zdołała sięgnąć po 3 punkty. Niezły debiut w zaliczył 18-letni junior Bartłomiej Pilch, który zagrał pełne 90 minut.