Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Skawinka Skawina - Piast Wołowice 3-3 (1-1)

1-3 Budziaszek 55
2-3 Jędrszczyk 74
3-3 Bodzioch
PIAST: Bębenek, Kosek, Owca, Kielar, Morawski, Kurzeja (D.Jasiołek), Korczek, Budziaszek, Łęcki, Waśnik (Widor), Tomczak.

Mecz rozpoczął się obiecująco dla gości, którzy po strzale Łęckiego już w 3. minucie objęli prowadzenie. Piast zastosował bardzo dobrą taktykę wybijania z rytmu szybkich piłkarzy gospodarzy i utrzymywał korzystny wynik prawie do końca I połowy. W 42. minucie nastąpiło wyrównanie po strzale Bodziocha.

Po przerwie goście solidnie zabrali się do gry. W 53. minucie trafił Tomczak, a 2 minuty później Budziaszek i było 3-1 dla zespołu z Wołowic. Piłkarze Piasta poczuli się chyba zbyt pewnie, mnożyły się indywidualne "popisy" przeważnie kończące się kontrą Skawinki. Właśnie w taki sposób padła w 74. minucie kontaktowa bramka dla miejscowych za sprawą Jędrszczyka i kolejna, wyrównująca, Bodziocha. Dołożył się do tego bramkarz Piasta ospałą interwencją.

Obie drużyny miały w końcówce okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, ale wynik remisowy już się nie zmienił.

- Nasze gole w drugiej połowie padły po ładnych, przemyślanych akcjach. Cieszy jeden punkt, ale pozostał niedosyt, bo roztrwoniliśmy dwubramkową przewagę. Niepokoją mnie urazy, jakich doznali Waśnik i Kielar - powiedział po meczu Mirosław Gaweł, trener Piasta.