Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Piast Wołowice - Tramwaj Kraków 5-0 (2-0)

5-0 Kurzeja 80

Sędziowali: Kamil Sikora oraz Janusz Korzeniak i Piotr Koźmiński. Widzów 130.
PIAST: Gędłek, Morawski (75 M. Jasiołek), Owca, D. Jasiołek (80 Kielar), Kosek, Korczek, Kurzeja, Łęcki, Budziaszek (71 Stawowiak), Tomczak, Waśnik.
TRAMWAJ: Brzostkiewicz, Suślik, Karoń, Lebiest, Grochola, Makówka, Hajto, Nawrocki, Mazanek, Wiśniewski, Hajduk oraz Rajkiewicz, Urban, Lesiński.

Początek meczu w Wołowicach nie wróżył porażki gości, którzy do 25. minuty mieli optyczną przewagę, nie popartą jednak golem. Piast wprawdzie "odgryzał" się jak mógł, ale celu nie osiągnęły strzały Budziaszka i Łęckiego.

Wreszcie wynik w 26. minucie otworzył Jakub Kurzeja, a w 37. minucie było już 2-0 po ładnym trafieniu Konrada Łęckiego. Wprawdzie gospodarze prowadzili, ale trener Gaweł miał bardzo dużo do powiedzenia swoim zawodnikom na temat stylu i skuteczności gry.

Po "praniu mózgu" w szatni w przerwie meczu, Piast grał składniej i swobodniej, zaczęły wychodzić podania, ale ze skutecznością strzelecką  wciąż jeszcze było na bakier.
Sytuację odmienił rzut karny w 60. minucie perfekcyjnie wykonany przez Korczka, a podyktowany za odepchnięcie w polu karnym szarżującego Kurzei oraz 2 minuty później bramka Łęckiego na 4-0, przy której zaznaczył swoją obecność na boisku doskonałą asystą Szymon Budziaszek.

Zrezygnowani, ale bardzo ambitni goście starali się jeszcze o honorową bramkę grając z kontry i głównie angażując wyróżniającego się na boisku Mazanka.

W końcowej fazie meczu nastąpiły w zespole Piasta zmiany, m.in. przed własną publicznością zaprezentował się w 80. minucie grający na stoperze 18-letni Tomasz Kielar, pozyskany z WKS Wawel Kraków.

W tej samej minucie Jakub Kurzeja ustalił wynik na 5-0, strzelając piękną bramkę podcinką a la Messi.

Trzeba jeszcze odnotować piłkę w siatce Tramwaju po strzale Stawowiaka, ale arbiter nie uznał gola po sygnalizacji bocznego o spalonym.