Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Ważne punkty myślenickiego Orła (FILM)2013-05-12 10:19:00

Pozowianka objęła prowadzenie już w 2. minucie, ale jeszcze przed przerwą Orłowcy odrobili straty z nawiązką, natomiast w drugiej odsłonie dwie bramki dorzucił Bałucki. W międzyczasie rywale mieli dwa rzuty karne, z których pierwszy obronił Pajka.

V liga (Kraków II): Orzeł Myślenice - Pozowianka Pozowice 4-2 (2-1)

0-1 Pawlik 2

1-1 Bała 29

2-1 Ł. Święch 37

3-1 Bałucki 51

3-2 Nazarewicz 77 (karny)

4-2 Bałucki 79

ORZEŁ: Pajka - Górka, Mikołajczyk, Mistarz, Lesiński (78 B. Łętocha) - Żak, Bała (79 P. Łętocha), Ł. Święch (74 Ostrowski), Ślusarz, Bałucki - Żuławiński (81 Gwóźdź).

Było to spotkanie z gatunku tych, które w piłkarskim żargonie określa się meczem o sześć punktów, gdyż obie ekipy walczą o utrzymanie w V lidze. Początek dla Pozowianki był obiecujący, bo już pierwsza akcja zakończyła się bramką. W 2. minucie do bezpańskiej piłki na dwudziestym metrze dopadł Pawlik i kąśliwym strzałem z woleja trafił do siatki.

Orłowcy rzucili się do odrabiania strat i rywale zostali zamknięci na swojej połowie. W 29. minucie wyrównującą bramkę zdobył Bała. Wibijana z pola karnego piłka trafiła do Święcha, ten odegrał do lepiej ustawionego Bały, który po przyjęciu huknął z dystansu, a futbolówka wpadła do bramki obok zdezorientowanego golkipera Pozowianki. Jeszcze przed przerwą Górka urwał się prawą stroną i dośrodkował w pole karne, a Święchowi pozostało tylko dostawić odpowiednio stopę.

Druga połowa rozpoczęła się obiecująco dla podopiecznych trenera Karasia, gdyż już po kilku minutach Bałucki trafił do siatki wykańczając dośrodkowanie Żaka. Chwilę później Pozowianka miała świetną okazję, aby złapać kontakt, gdyż sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym Orła. Intencje Kowalówki, egzekutora jedenastki, wyczuł jednak Pajka i broniąc rzut karny uratował swoją drużynę przed utratą gola.

Przyjezdni nie złożyli jednak broni i w kolejnej akcji po dośrodkowaniu z kornera Pawlik strzelał głową, ale Pajka zdołał trącić piłkę, aby ta trafiła w słupek. W 77. minucie Pozowianka stanęła przed kolejną szansą, gdyż po faulu Mistarza w polu karnym, arbiter po raz drugi wskazał na "wapno". Tym razem do piłki podszedł Nazarewicz i strzelił gola, chociaż Pajka znów wybrał właściwy róg. Pozowianka postawiła wszystko na jedną kartę, zapominając jednak o defensywie i myśleniczanie szybko to wykorzystali, gdy Ostrowski dograł wzdłuż bramki, a Bałucki sfinalizował akcję celnym uderzeniem i zarazem ustalił wynik meczu na 4-2. Rozmiary zwycięstwa Orła mogły być większe, ale między innymi Żuławiński nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a w końcówce mając przed sobą tylko bramkarza przelobował zarówno jego, jak i bramkę.