Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków I)

Clepardia Kraków - Przemsza Klucze 4-0 (3-0)

2-0 Błasiak 25 (asysta Kulewicz)
3-0 Kulewicz 35 (asysta Wach)
4-0 Błasiak 77 (asysta Moszumański)
CLEPARDIA: Cieślik - Bosak, Skotniczny, Turek (75 Kopeć), Gumula - Machnik (55 Zębala), Wojniak, Mierzwa, Wach (70 Moszumański), Kulewicz - Błasiak (83 Kruszec).

Clepardia pokonała Przemszę 4-0, a hat-trickiem popisał się 23-letni Mateusz Błasiak.

Pierwsza bramka dla krakowian padła w 13. minucie. Kulewicz dogrywając z lewej strony boiska "wyłożył" piłkę Błasiakowi, który pewnie wykończył akcję. Chwilę później Gumula, biegnąc od połowy boiska, nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Drugiego gola znów zdobył Błasiak, znów z podania Kulewicza, który dośrodkował na dalszy słupek. Niebawem asystent zamienił się w strzelca, po prostopadłym podaniu od Wacha uderzył obok golkipera, nie dając mu szans.

W drugiej połowie Clepardia grając konsekwentnie nie dopuszczała przyjezdnych do jakichkolwiek sytuacji, akcje gości kończyły się głównie przed szesnastką.

Gospodarze mogli podwyższyć w 56. minucie, ale po prostopadłym podaniu Wacha, ponownie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Gumula.

W 77. minucie Błasiak uderzył z prostego podbicia z ponad 40 metrów, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Piękny gol, pieczętujący hat-trick tego zawodnika.