Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Orliki > Grupa III (Kraków) O
Dwucyfrówka Piasta w derbach Skawiny

Piast Skawina - Milenium Skawina 13-4 (7-4)

Gole dla Piasta: Karol Stokłosa 4, Szymon Weiss 4, Michał Litwa 2, Rafał Kamiński 2, Michał Rychlik 1
PIAST: Artur Torba - Michał Rychlik, Mikołaj Brodłowicz, Krystian Boroń - Karol Stokłosa - Michał Litwa, Rafał Kamiński oraz Adam Łabecki, Norbert Mej, Dominik Milc, Maciej Mroczkowski, Igor Nowicki, Jakub Płonka, Szymon Weiss.

Derby Skawiny rozpoczęły się od dwóch pięknych bramek dla Milenium zdobytych bezpośrednimi strzałami z rzutów wolnych. Potem jednak kontrolę nad spotkaniem przejął całkowicie Piast, szybko wychodząc na prowadzenie 5-2. Nawet strata dwóch goli (5-4) nie spowodowała nerwowości w poczynaniach lidera, który jeszcze przed przerwą dwukrotnie trafił do bramki.

Po przerwie dominacja podopiecznych Grzegorza Krzysiaka nie podlegała już żadnej dyskusji, a kolejne gole były tego najlepszym potwierdzeniem.

Warto dodać, że w meczu kończącym rundę jesienną szkoleniowiec Piasta dał szansę pograć dwóm żakom: Michałowi Litwie i Norbertowi Mejowi, którzy niczym nie odstawali od kolegów, a ten pierwszy zapisał nawet dwa trafienia na swym koncie.

Po meczu orliki Piasta odśpiewały chórem: "Lidera mamy, za Chiny go nie oddamy". Rzeczywiście, mogą mieć rację, bo przewaga nad drugą w tabeli Radziszowianką urosła już do 7 punktów.