Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Orliki > Grupa II (Kraków) O
Celtic, Leeds i Szachtar zagrają w Krakowie2013-05-31 07:00:00

W dniach 1-3 czerwca odbędzie się w Krakowie IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej U-11 „MURAPOL CUP” Puchar Henryka Reymana. Jego organizatorem jest Akademia Piłkarska 21.


Opis fotki
.

W turnieju wystartuje 10 zespołów (chłopcy z rocznika 2002 i młodsi) - pięć z Polski i pięć z zagranicy. Obok gospodarzy, zespołu Akademii 21, oraz młodych piłkarzy krakowskiej Wisły swoje umiejętności zaprezentują zawodnicy Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok, Legii Warszawa, Celtiku Glasgow, Leeds Utd, Cardiff FC, Slavii Praga i Szachtara Donieck!


Zawody zostaną rozegrane na obiektach J&J Sport Center w Krakowie, przy ulicy Winnickiej 40. Warto jednak zaznaczyć, iż dzięki uprzejmości władz Wisła Kraków S.A., uroczysta ceremonia losowania grup oraz prezentacja zespołów odbędzie się na stadionie miejskim im. Henryka Reymana, w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w przerwie meczu ekstraklasy Wisła - Zagłębie Lubin.


Uczestnicy krakowskiego turnieju mają nie tylko okazję do konfrontacji swoich umiejętności w rywalizacji z rówieśnikami z różnych krajów, ale i do poznania najpiękniejszych zabytków Krakowa i jego okolic. Wycieczka po Krakowie czy wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce to stałe punkty imprezy organizowanej od czterech lat przez Akademię Piłkarską 21.


Jedną z atrakcji jest rozgrywany w czasie trwania imprezy "Mecz Gwiazd”. Swoją obecnością zaszczycili już w ubiegłych latach Tomasz Frankowski, Mirosław Szymkowiak, Radosław Majdan, Tomasz Kłos, Marcin Kuźba, Marek Koźmiński, Kazimierz Węgrzyn, Artur Sarnat, Krzysztof Bukalski, Mariusz Jop, Bogdan Zając…


Honorowy patronat nad turniejem objął prezes PZPN Zbigniew Boniek, który zobowiązał się, że podczas gier finałowych oraz na ceremonii zakończenia turnieju pojawi się kilku reprezentantów Polski przygotowujących się w tym czasie w Krakowie do meczu z Liechtensteinem.


Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich kibiców piłkarskich na obiekty w Skotnikach!


Program turnieju:

• 1 czerwca 2013 – przyjazd zespołów do Krakowa, zakwaterowanie w hotelu

20:00 zwiedzanie stadionu Wisły Kraków połączone z uroczystym losowaniem grup turniejowych 

• 2 czerwca 2013 – gry eliminacyjne (ośrodek J&J Sport Center, 9:00 - 14:00)

16:00 wizyta na meczu T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków – Zagłębie Lubin

w przerwie meczu uroczysta prezentacja uczestników turnieju na płycie boiska

• 3 czerwca 2013 – gry finałowe (ośrodek J&J Sport Center, 9:00 - 13:00)

Mecz „Gwiazd”

uroczyste zakończenie turnieju - około godz. 13:30

Finał turnieju - około godz. 12:20


W zeszłym roku gościły w Krakowie najlepsze polskie zespoły, a także ekipy Juventusu Turyn, Interu Mediolan, Everton FC, SV Heerenveen, Willem II i Slavii Praga. Warto też przypomnieć, że w latach poprzednich zaprezentowały się już drużyny Leeds United FC i Borussii Dortmund. Turniej spotkał się z wieloma pozytywnymi opiniami, zarówno u samych uczestników, jak i kibiców, którzy obserwowali zmagania młodych zawodników.


Relacja filmowa z zeszłorocznej imprezy jest dostępna się na: www.ap21.pl


Akademia Piłkarska 21
REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty