Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > Małopolska Liga JS

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Unia Tarnów 3-2 (1-2)

1-2 Dawid Surman 38
2-2 Konrad Ślęczka 52
3-2 Dawid Surman 74
TERMALICABRUK-BET: Sołtys - Wódka, Janeczek, Michalczyk, Gulik - Ślęczka (89 F. Wróbel), Krupa (46 Fornal), K. Wróbel, K. Wrzosek, Surman - A. Wrzosek.

Drużyna juniorów starszych Termaliki Bruk-Betu Nieciecza w debiutanckim meczu w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych pokonała na własnym boisku rówieśników z Unii Tarnów.

Początek spotkania nie wskazywał na happy end dla niecieczan. Już w 3. minucie samobójczego gola strzelił obrońca gospodarzy Patryk Michalczyk (po nieporozumieniu z bramkarzem Sołtysem), a niebawem Unia podwyższyła wynik, po rzucie wolnym z ok. 20 m. Miejscowi chcieli odrobić straty, a pierwszą szansą był rzut karny za zagranie ręką; jedenastki nie wykorzystał jednak K. Wrzosek. Przed przerwą złapali w końcu kontakt, po tym jak Dawid Surman przelobował bramkarza.

Druga połowa to już znacznie lepsza gra drużyny Termaliki Bruk-Betu. Ataki miejscowych przyniosły szybko efekt. W 52. minucie Konrad Ślęczka doprowadził do remisu. Potwierdzeniem przewagi podopiecznych trenera Waldemara Dzierżanowskiego był kolejny gol - w 74. minucie Dawid Surman trafił po raz drugi (tym razem płaskim strzałem) i ustalił rezultat na 3-2.

Młodzi piłkarze zobaczyli aż 14 żółtych kartek, z czego aż 10 otrzymali tarnowianie. W końcówce meczu boisko po czerwonych kartkach musiało opuścić dwóch zawodników Unii.