Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > Małopolska Liga JS
Do przerwy 0-7...2013-05-04 14:31:00

Glinik niespodziewanie wysoko przegrał z Dunajcem, aż 1-7 (do przerwy 0-7!). Sądeczanie dzięki temu zwycięstwu opuścili ostatnie miejsce w tabeli i mają jeszcze nadzieję na pozostanie w MLJS.

Glinik Gorlice - Dunajec Nowy Sącz 1-7 (0-7)

1-7 Rachel 55 (karny)

DUNAJEC: Kociołek - Ciągło (60 Zawada), Borzęcki, Uroda, W. Zapart, Ligarski, Majka (80 Sekuła), Jabłoński (55 Zając), Michalak (65 Hyclak), Szambelan (70 J. Zapart), Surma (46 Zygmunt).

Mecz bardzo dobrze ułożył się dla gości. Już pierwsza akcja przyniosła prowadzenie. Szambelan w zamieszaniu na 5. metrze podał do Surmy, który dopełnił formalności. W kolejnej akcji znów Surma wpisał się na listę strzelców. W 14. minucie Michalak dośrodkował z prawej strony, Szambelan lekko zmienił tor lotu piłki, a obrońca gospodarzy wpakował ją niefortunnie do własnej bramki. W 23. minucie Surma zanotował hat-trick, uderzeniem w "krótki" róg. Później Szambelan wykorzystał błąd bramkarza, który wypuścił futbolówkę. Następnie Jabłoński wykończył zespołową akcję - piłka przeszła jak po sznurku z prawej strony do lewej, przy golu asystował Majka. Tuż przed przerwą padł siódmy gol dla Dunajca. Michalak wyszedł sam na sam z bramkarzem, nie dając mu szans. Glinik w pierwszej połowie nie zagroził bramce gości, poza jednym groźnym strzałem tuż nad poprzeczką.

Druga połowa rozpoczęła sie od ataków Glinika. Zawodnicy Dunajca, nieco rozluźnieni, zaczęli popełniać błędy i w 55. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul Borzęckiego. Jedenastkę wykonał Krystian Rachel.

Później wszystko wróciło do normy i sądeczanie znów przejęli inicjatywę tworząc kolejne dobre okazje do podwyższenia. Najlepsze mieli Zając, Zygmunt, J. Zapart i Hyclak, ale nie zdołali pokonać bramkarza Glinika.