Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > Liga Makroregionalna JS

Sandecja Nowy Sącz - Stal Stalowa Wola 7-0 (3-0)

5-0 Danek 72

6-0 Danek 76

7-0 Danek 81

SANDECJA: Świerad - Szeliga (75 Lizoń), Pierzchała, Szarek (85 Łukasik), Zawiślan - Kalisz, Kołbon, Bogdański (77 Chochorowski), Danek (85 Mroszczak) - Kuźma (63 Kołodziej), Tokarz (75 Strojny).

W meczu na szczycie Ligi Makroregionalnej Juniorów Starszych prowadząca w tabeli Sandecja rozgromiła dotychczasowego wicelidera - Stal ze Stalowej Woli aż 7-0!!!

- Rozegraliśmy bardzo dobry mecz, na wyróżnienie zasłużył cały zespół - podsumował najkrócej jak tylko można po takim zwycięstwie Janusz Świerad, trener sądeczan. - Stal miała niezły początek, ale nasze dwa gole po rogach i trzeci "do szatni" odebrały rywalom wiarę. Być może goście czuli w kościach trudy środowego spotkania z Cracovią... - dodał.

Kanonada sądecka rozpoczęła się dopiero w 28. minucie. Po wrzutce Kuźmy z kornera piłkę głową skierował do siatki Pierzchała. Niebawem nastąpiła powtórka - znów dośrodkowywał Kuźma, a celną "główką" popisał się tym razem Kalisz. Zdobywca drugiego gola miał szansę na trzeciego, ale w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Z dobitką pospieszył jednak Tokarz i do przerwy było 3-0.

W II połowie Sandecja nie zwolniła tempa gry, nadal atakowała. W 57. minucie akcję prawą stroną przeprowadził Kalisz, zacentrował, obrońca Stali wybił futbolówkę na 18. metr, a Kuźma precyzyjnie uderzył do bramki.

Końcówka to popis Danka, który w ciągu 10 minut zaliczył hat-trick. Najpierw strzelił z daleka i piłka po błędzie bramkarza wpadła do siatki. Potem dostał piękne podanie od Kalisza i w czystej sytuacji przymierzył po "długim". Swoje dzieło zwieńczył po centrze Kalisza na 12. metr, uderzając futbolówkę głową kontrująco w przeciwny róg, w samo "okno". Kapitalny gol!