Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > II liga (Wieliczka) JS
Czarni liderem2013-05-19 15:48:00

W meczu na szczycie wielickiej II ligi juniorów Czarni Staniątki pokonali Gdovię 3-0.

Czarni Staniątki - Gdovia Gdów 3-0 (1-0)

1-0 Szymon Błaziński 30

2-0 Maciej Włosiński 60 (karny)

3-0 Damian Gaj

CZARNI: Jakub Fiałka - Łukasz Jastrzębski (Jakub Bąk), Mateusz Lepa, Maciej Rydz, Maciej Włosiński, Patryk Wojtoń, Patryk Korol, Szymon Błaziński, Rafał Batko, Tomasz Smoleń (Damian Gaj), Damian Orzechowski (Konrad Janas).

Na początku drużyny "sprawdzały się", chciały zobaczyć co prezentuje przeciwnik. Czarni starali się grać piłką w środku pola, zmusić rywala do biegania za nią, lecz Gdovia konsekwentnie starała się utrudniać grę gospodarzom. Gospodarze kontrolowali grę, goście próbowali kontr i strzałów z dystansu, lecz nie przynosiło to efektu w postaci bramki. W końcu, w 30. minucie, Czarni wywalczyli rzut rożny, po którym piękną bramkę zdobył Szymon Błaziński. Po krótkim rozegraniu dopadł do piłki i mocno po "długim" słupku uderzył do siatki. Do końca pierwszej połowy wynik nie zmienił się, Czarni konsekwentnie utrzymywali się przy piłce, Gdovia zaś w dalszym ciągu liczyła na błędy obrońców ze Staniątek, których w tym meczu było bardzo niewiele.

W drugiej połowie gdowianie za wszelką cenę chcieli szybko odrobić stratę. Starali się więcej atakować i posyłać piłki na napastników, lecz podobnie jak do przerwy - bez efektu. Goście zapomnieli o obronie i w 60. minucie sfaulowali zawodnika ze Staniątek w polu karnym. Sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Maciej Włosiński. Po tym golu Czarni cofnęli się jeszcze bardziej i czyhali na kontrę i na to co zrobi Gdovia. Zawodnicy z Gdowa mimo kilku prób nie strzelili jednak kontaktowej bramki. Gospodarze zakończyli mecz dobrym akcentem - jeszcze jednym golem, którego autorem był Damian Gaj.

Przynajmniej do przyszłego tygodnia Czarni pozostaną na fotelu lidera.