Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > I liga (Kraków) JS
Juniorzy Dalinu lepsi od seniorów z Osieczan2013-04-07 09:24:00

Na sztucznej murawie w Myślenicach juniorzy Dalinu pokonali 3-2 Wrzosy Osieczany, A-klasowy zespół seniorów.

Dalin Myślenice (juniorzy) - Wrzosy Osieczany (seniorzy) 3-2

Gole dla Dalinu: Damian Kulma, Ignacy Dudek, Łukasz Serafin

DALIN: Tomaszewski - Serafin, M. Mistarz, Kaczmarczyk, Nieckula, K. Mistarz, Gierat, Kulma, Machna, Olszanicki, A. Mistarz oraz Dudek, Radoń, Ostafin.

Spotkanie od początku było wyrównane i nie układało się dobrze dla juniorów z Myślenic. Ich słaba i chaotyczna gra spowodowała utratę bramki w 30. minucie, kiedy napastnik gości wykorzystał dobre dośrodkowanie. Już po 5 minutach do remisu doprowadził jednak Damian Kulma po ładnym strzale głową.

Druga połowa to już dużo lepsza postawa Dalinu, który stworzył mnóstwo sytuacji, ale strzelił tylko dwie bramki. W 60. minucie ładną akcję skrzydłem przeprowadził Artur Mistarz, wrzucił piłkę idealnie do nadbiegającego Ignacego Dudka, który trafił do siatki. W tzw. międzyczasie świetnych sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystali ci dwaj zawodnicy. W 80. minucie myśleniczanie podwyższyli na 3-1. Świetnym strzałem z woleja z 16 metrów popisał się Łukasz Serafin. Ten sam zawodnik mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę, lecz futbolówka uderzona z rzutu wolnego z ok. 20 metrów trafiła w słupek.

Ambitnie grająca drużyna z Osieczan pod koniec meczu zdołała zdobyć bramkę kontaktową.

Cała drużyna Dalinu zagrała słabo. Nie potrafiła zdominować na tyle rywala, by przejąć całkowitą kontrolę nad meczem. Za tydzień dojdzie prawdopodobnie do pierwszego spotkania w rundzie rewanżowej I ligi krakowskiej, rywalem na sztucznej nawierzchni w Myśleenicach będzie Jadwiga Kraków.