Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM

Dunajec Nowy Sącz - Krakus Nowa Huta 4-0 (2-0)

2-0 Damian Migacz 40
3-0 Kacper Ziemianek 50
4-0 Dawid Rosiek 55
DUNAJEC: Hyclak (45 Zieliński) - J. Potoniec, Kuriata, D. Potoniec, Najduch (55 Groń) - Iwański (55 Legutko), Olszanecki, Ziemianek, Piszczek, Migacz - Rosiek.

Dunajec przystępował do meczu z 14-osobową kadrą. Wciąż z kontuzjami zmagają się Kurowski i Kliś, rozchorował się Dobosz, a nieobecni z osobistych powodów byli Warzecha, Bairaktar, Majchrowski i Kmak.

Mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy. Początkowo doskonałych sytuacji nie wykorzystali dwukrotnie Iwański i Rosiek, którzy z najbliższych odległości nie potrafili skierować piłki do bramki. Dopiero w 30. minucie padł gol. Po świetnej akcji z prawego skrzydła Migacz idealnie dośrodkował na 5. metr na głowę Rośka. Tuż przed końcem I połowy Iwański ponownie crossem uruchomił na skrzydle Migacza, który przymierzył z 15 metrów po "długim" rogu nie dając szans bramkarzowi Krakusa na udaną interwencję.

Po przerwie Dunajec od początku ruszył na krakowian i szybko podwyższył rezultat na 3-0. Wrzutkę Migacza z prawej strony na gola strzałem głową tym razem zamienił Ziemianek. Chwilę później ostatnią bramkę w meczu strzelił Rosiek, który po idealnym prostopadłym podaniu od Ziemianka w sytuacji sam na sam spokojnie posłał piłkę obok wybiegającego bramkarza.

W tej części gry dwie okazje miał jeszcze Piszczek. Za pierwszym razem w sytuacji sam na sam za długo zwlekał i został zblokowany przez obrońców, a za drugim jego uderzenie z rzutu wolnego z trudem po poprzeczce na rzut rożny wypiąstkował golkiper z Krakowa. Dwie okazje miał też Rosiek, jednak dwukrotnie wychodząc na czystą pozycję był faulowany przez ostatnich obrońców, którzy traktowani pobłażliwie przez sędziego dostawali tylko "żółtko".