Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM

Glinik Gorlice - Dunajec Nowy Sącz 2-1 (0-0)

2-1 Bairaktar 66
Sędziował Dariusz Tutko (Gorlice). Żółta kartka: D. Potoniec. Widzów ok. 50.
GLINIK: Krynicki - Berkowicz, Karp, Galas (71 Gawryła), D. Piecuch - Majcher, Głąb (50 Kmiecik), Martuszewski (61 Kusiak), Marszał (74 Ramut), Serafin - Skoczeń.
DUNAJEC: Hyclak - J. Potoniec, Olszanecki, D. Potoniec, Piszczek (41 Groń) - Iwański, Kurowski (60 Bairaktar), Ziemianek, Migacz - Dobosz (48 Kliś), Rosiek (48 Warzecha).

Po niedawnej klęsce w Krakowie z Wisłą, juniorzy młodsi Glinika zrehabilitowali się zwyciężając na własnym stadionie drużynę Dunajca Nowy Sącz 2-1.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia przyjezdnych. Już  w 1. minucie piłka po strzale Rośka wylądowała w bramce Glinika, ale słusznie w tej sytuacji sędzia dopatrzył się pozycji spalonej napastnika Dunajca.

Gospodarze z upływem czasu znacznie poprawili grę w obronie i jednocześnie stwarzali sobie sytuacje bramkowe. M.in. Maruszewski z wolnego trafił w poprzeczkę, a chwilę później bramkarzowi Dunajca przyszedł z pomocą słupek po strzale Serafina. Do przerwy pomimo przewagi Glinika utrzymał się wynik bezbramkowy.

Po przerwie zespół Dunajca przejął inicjatywę, jednak gola zdobyli miejscowi. Za faul na Serafinie gorliczanie wykonywali rzut wolny z ok. 30 m. Majcher wrzucił piłkę w pole karne i gdy wydawało się, że Hyclak spokojnie ją opanuje, ta odbijając się od nierówności... przelobowała go! Kuriozalny gol.

Po stracie bramki drużyna gości rzuciła się do odrabiania straty i po chwili nadziała się na kontrę. Marszał ruszył z piłką do przodu po lewej stronie, zagrał do Kmiecika, a ten dośrodkował wprost na nogę Michała Majchra, który strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Hyclakowi.

Po 6 minutach było już 2-1. Po dośrodkowaniu z lewej strony z wolnego w pole karne gorliczan, jeden z zawodników gości przedłużył centrę głową, futbolówka trafiła pod nogi nieobstawionego, który z 4 metrów pokonał Gawlika.

W miarę upływu czasu drużynie gospodarzy zaczęło brakować sił, stąd też rosła przewaga Dunajca, nie przekładając się jednak na sytuacje bramkowe.