Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > I liga (Tarnów I) JM
Wysoka wygrana juniorów Okocimskiego2013-04-22 17:08:00

Iskra Tarnów - Okocimski Brzesko 0-5 (0-2)

Sędziowali: Dynarowicz, Ślaski, Babiarz (Tarnów). Żółta kartka - N. Musiał.

ISKRA: M. Drwal – Zdeb (50 Małek), Kaczmarczyk, Kapustka, Szpala, Nytko, Misiura (70 Kiełbasa), M. Drwal, Galus, Cieplak, Majerczyk (41 Jarmuła).

OKOCIMSKI: Bączek – Chudoba (8 Kukla), Maciaś, Paterek (45 Świerczek), Ryglowski (70 Pająk), Duda (60 N. Musiał), Buchowicz (65 Kolbusz), Grzesik, Kurzywilk - K. Marcinów (70 Gemza), Babraj (50 D. Musiał).

W niedzielne popołudnie na boisku przy ul. Krzyskiej w Tarnowie spotkały się drużyny juniorów młodszych Iskry Tarnów i Okocimskiego Brzesko w ramach 12. kolejki I ligi TOZPN.

Od pierwszych minut spotkania stroną przeważająca byli goście z Brzeska. Spokojnie konstruowali akcje próbując uderzeń z dystansu. W 8 minucie kontuzji doznał Chudoba, którego zmienił Kukla. Gospodarze mieli jeden pomysł na grę, czyli dalekie wybicia piłki przez bramkarza do napastników, lecz bez zarzutu spisywała się defensywa z Brzeska. Pierwszą bramkę w 25 minucie - po dokładnym podaniu Grzesika - zdobył Babraj. Gra cały czas toczyła się na połowie Iskry, poza pojedynczymi sytuacjami, gdy udało się im przejść w pobliże pola karnego przyjezdnych. Drugą bramkę dla OKS ponownie zdobył Babraj wykorzystując błąd obrońców rywali w 39 minucie.

Na drugą część meczu Okocimski wyszedł bez zmian w składzie, natomiast trener gospodarzy dokonał jednej. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, nadal przeważali juniorzy z Brzeska. Wprawdzie gospodarze starali się zmienić rezultat meczu, lecz wszystkie ich akcje kończyły się na obronie przyjezdnych.  Po przerwie w szeregach OKS pojawili się nowi gracze, którzy zmienili swoich kolegów. I to oni właśnie byli autorami kolejnych goli dla Okocimskiego. W 75 minucie na 3-0 podwyższył Kolbusz, w 78 Musiał Norbert i w 79 wynik meczu ustalił Kolbusz ponownie pokonując bramkarza Iskry. Juniorzy z Brzeska zasłużenie odnieśli zwycięstwo, gdyż w dzisiejszym spotkaniu to oni pod każdym względem byli drużyną lepszą.