Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > IV liga (Nowy Sącz-Tarnów)

Poroniec Poronin - Watra Białka Tatrzańska 3-0 (1-0)

2-0 Ustupski 71

3-0 M. Grela 88

PORONIEC: Gawron – Wszołek, Prokop, Babik, Cudzich – Waksmundzki, Gogola (75 Czerwiec), Chrobak (90 Stasik), Zasadni – Drobny (81 Grela), Drąg (69 Ustupski).

WATRA: Truty – Kostrzewa (46 Skawski), Strama, Florek, Kowalczyk – Duda, Łojek, Janasik, Nowobilski (78 K. Bochnak) – Zubek (46 Remiasz), Teper (78 Rabiański).

Sporo emocji przyniosła derbowa konfrontacja na Podhalu. Miejscowy Poroniec Poronin pokonał Watrę Kotelnica w rozmiarze 3-0. Goście starali się odpierać ataki gospodarzy i przez długi okres czasu to im wychodziło. Sposób na pokonanie Trutego znalazł dopiero w 45 minucie Marcin Drobny. Napastnik Porońca zwieńczył piękną, indywidualną akcję Rafała Waksmundzkiego.

Po przerwie beniaminek z Poronina podkręcił tempo a efektem szybszej gry były kolejne dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się zmiennicy: Maciej Ustupski oraz Marcin Grela. Pojedynek mógł się podobać, choć przyznać też trzeba, że uwidaczniało się momentami sporo niedokładności w poczynaniach jednych i drugich, co mogło być rezultatem boiskowych emocji. Goście z Białki Tatrzańskiej dzielnie walczyli o wynik, ale wobec słabej dyspozycji w formacjach ofensywnych nie byli w stanie ugrać lepszego wyniku.