Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > IV liga (Kraków-Wadowice)

Orzeł Piaski Wielkie - Cracovia II 1-1 (1-1)

0-1 Rupa 17

1-1 Kolański 38

Sędziowali: Paweł Kupczak - Jakub Kupczak, Jerzy Cetnarowski (Nowy Sącz). Żółte kartki: Kubera - Krasuski. Widzów 250.

ORZEŁ: Szymacha - Radwański, Ciepły, Załęga, Zygmunt (85 Siedlarczyk) - Kubera, Mróz (75 Chachlowski), Petho, Adamczyk - Gołoś - Kolański (65 Wolak).

CRACOVIA II: Skrzeszowski - Piszczek, Dynarek, Kuligowski, Sarga - Kłusek (46 Pająk), Żołądź, Bufnal (90 Nawrocki), Kotwica (75 Darowski) - Krasuski, Rupa.

To był bardzo dobry mecz na warunki czwartoligowe - powiedział trener Orła, Marek Holocher. I trzeba się zgodzić ze szkoleniowcem, bowiem obie drużyny grały piłką, stąd wiele ciekawych akcji. Lepiej zaczęły "Pasy" i już w 14 minucie stworzyły groźną sytuację. Po dośrodkowaniu z rogu Kłuska główkował Kuligowski, a stojący przy słupku Adamczyk omal nie wpakował futbolówki do własnej siatki. Trzy minuty później goście objęli prowadzenie. Piszczek wrzucił piłkę z autu w pole karne, przyjął ją stojący tyłem do bramki Rupa i miał sporo czasu, aby się obrócić i z 12 metrów celnie strzelić.

Dopiero po stracie gola Orzeł ruszył do ataku, a efektem przewagi okazje. W 24 minucie - po wrzutce Gołosia z wolnego - sam przed Skrzeszowskim znalazł się Zygmunt i po chwili namysłu mocno strzelił z 6-7 metrów trafiając w poprzeczkę! W 36 minucie Gołoś uderzył w boczną siatkę i dopiero kolejna składna akcja przyniosła wyrównanie. Z prawej strony dośrodkował Petho, a stojący tuż przed bramką Kolański tylko dołożył nogę do piłki.

Druga połowa rozpoczęła się od przewagi miejscowych. W 52 i 54 minucie Kubera miał przed sobą tylko bramkarza i nie zdołał go pokonać. Jak się nie wykorzystuje "setek", to trudno wygrać. Zwłaszcza, że z upływem czasu zaczęło brakować sił i znów gra się wyrównała. Warto jeszcze odnotować akcję Gołosia z Radwańskim w 80 minucie. Ten drugi dośrodkował, ale Chachlowskiego uprzedził ofiarną interwencją Skrzeszowski, najjaśniejsza postać "Pasów" w dzisiejszej potyczce.

W zespole Orła był wśród rezerwowych obrońca Mateusz Jarecki (rocznik 1992), który do Piasków Wielkich trafił z LKS Orzeł Bieździedza, drużyny z krośnieńskiej klasy A.