Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > IV liga (Kraków-Wadowice)

Garbarz Zembrzyce - Niwa Nowa Wieś 4-1 (1-0)

2-0 Sadowski 55

3-0 Sadowski 67

4-0 Jurasz 70

4-1 Dudzic 81

Sędziowali: Sławomir Radwański - Sławomir Bucki, Mariusz Aleksa (Kraków). Żółte kartki: Kotlarczyk, Sadowski. Widzów 50.

GARBARZ: Obłaza – Ł. Puda, Szewczyk, Kastelik, Gasek (56 Kotlarczyk) – Talaga, Jurasz (82 P. Pacyga), Kasiński, Gaździcki (63 Pieczara) – S. Puda (77 Wyrobek), Sadowski.

NIWA: Kuźma – Chwierut, Nowicki, Góral, Kajor (48 Piskorek) – Tlałka, Swarzyński, P. Merta, Gacek – Dudzic, Kuzia (80 Makowski).

Przez pierwsze 45 minut nic nie wskazywało na to, że zespół Niwy przegra tak wysoko. Trwała walka w środku pola, a akcje z obu stron defensywy dobrze rozbijały. Tuż przed gwizdkiem sędziego na przerwę podanie Sadowskiego dobrze wykorzystał Sławomir Puda pewnie strzelając. Ten gol umożliwił Garbarzowi punktowanie rywali z kontry, bo ci sprawiali wrażenie, że przyjechali na piłkarski piknik.

Drugie trafienie dla miejscowych padło po błędzie Górala, który przy wyprowadzaniu piłki przymierzył w Sadowskiego, a ten przechwycił futbolówkę i nie dał szans Kuźmie.

3-0 - po akcji Niwy piłkę przejął na swojej połowie Pieczara i dograł długim crossem do Sadowskiego, który lobem nie dał szans bramkarzowi.

4-0 - kiks Nowickiego; piłkę przechwycił Jurasz, pobiegł na bramkę i przymierzył w długi róg.

Niwa w 81 minucie zdobyła honorowa bramkę. Tlałka  dograł do Dudzica i było 4-1.

Wynik mógł być o wiele wyższy, ale po główce Szewczyka piłkę na słupek posłał Kuźma, a tuż przed końcem Pacyga nie zdołał pokonać Kuźmy.