Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > IV liga (Kraków-Wadowice)
Osłabione Karpaty nie dały szans Borkowi (FOTO)2013-06-15 20:53:00

W Sieprawiu Karpaty wysoko wygrały z broniącym się przed spadkiem Borkiem Kraków 4-1. Gospodarze zagrali w mocno osłabionym składzie, brakowało m.in. zawieszonych za kartki Krzysztofa Zająca, Mateusza Sudera i Szczepana Galasa.

Karpaty Siepraw - Borek Kraków 4-1 (1-0)

1-0 Kęsek 15

2-0 Król 60

2-1 Mazela 73

3-1 Bidziński 86

4-1 Szczytyński 90+2

Sędziowali: Mariusz Kucia - Tomasz Żelazny, Artur Daniel (Kraków). Żółte kartki: Kęsek - Pachacz, Mazela, Krupa (rezerwowy bramkarz). Widzów: 50.

KARPATY: Zachariasz - Juszczak (90+1 Kulka), Sikora, Szablowski, Morawiec - Król (80 Bidziński), Tyrka, Marchiński, Witko (89 Matoga) - Szczytyński, Kęsek.

BOREK: Pitala - Jatczak, Dąbrowski, Bagnicki, Sawczuk - Anton, K. Pachacz (83 Seroka), Borowski, Filipek (83 Kołodziej), Hajto (69 Basista) - Mazela.

Do przerwy goście niewiele mieli do powiedzenia. Już 15 minucie Kęsek z bliska - po zagraniu Marchińskiego - dał prowadzenie miejscowym. Tuż przed przerwą Tyrka ładnie uderZył i trafił piłką w poprzeczkę.

Po zmianie stron Borek zagrał bardziej agresywnie i został skarcony. Po szybkim kontrataku strzelał z kąta Król i futbolówka po odbiciu się od poprzeczki wpadła do bramki. Krakowianie jeszcze mieli nadzieje na korzystny rezultat, bowiem w 73 minucie Mazela głową - po wrzutce Pachacza - zdobył kontaktowego gola. Sześć minut później mógł być remis - "główkował" Basista, a zmierzającą w górny róg piłkę znakomicie obronił Zachariasz.

W ostatnich fragmentach gospodarze postawili kropkę nad "i". Najpierw rezerwowy  Bidziński ładnie strzelił w dłuższy róg, a w doliczonym czasie gry najskuteczniejszy gracz ligi - Szczytyński - obsłużony przez Tyrkę wykorzystał sytuację sam na sam.