Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Zwycięski debiut nowego trenera Dalinu2013-05-12 22:11:00

Szreniawa Nowy Wiśnicz doznała kolejnej porażki w rozgrywkach III ligi. Wiśniczanie ulegli na własnym stadionie Dalinowi Myślenice 1:2 i była to ich trzecia porażka z rzędu. Mecz był debiutem ligowym na ławce trenerskiej nowego szkoleniowca gości Krzysztofa Korka.

Szreniawa Nowy Wiśnicz - Dalin Myślenice 1-2 (1-1)

0-1 Tokarz 23
1-1 Kokoszka 25
1-2 Kaczor 53
Sędziował  Śliwa (Kielce). Żółte kartki: Stokłosa - Cygal, Górka, Kostruch, Kowalski, Masiuda, Banaszkiewicz. Czerwona kartka - Kostruch (56)
SZRENIAWA: Choma - Wojewoda, Mikołajczyk, Rodzaj, Adamczyk - Witek (57 Orzeł), Krzak, Stokłosa, Kokoszka (76 Dunaj) - Wardęga (80 Kasprzyk), Pazurkiewicz (82 Rębilas)
DALIN: Sypniewski - Tokarz, Cygal, Kowalski, Senderski - Kostruch, Banaszkiewicz (80 Wojtan), Masiuda, Kaczor (90 Słonina), Litewka - Górka (61 Biel).

Zespół z Myślenic od początku ruszył do ataku. W 2 minucie przed szansą na zdobycie bramki stanął Górka, ale jego uderzenie z narożnika pola karnego sparował na słupek broniący po raz pierwszy w meczu ligowym w tej rundzie Oskar Choma. Szreniawa odpowiedziała chwilę później groźną akcją, ale po kombinacyjnej wymianie piłki pomiędzy Wojewodą a Wardęgą, ten drugi z bliska uderzył obok bramki. W 7 minucie na dogodnej pozycji znalazł się Kostruch. Wyszedł on na spotkanie oko w oko z Chomą, minął bramkarza z Wiśnicza, ale mając już bardzo ostry kąt uderzył zbyt lekko i nadbiegający Mikołajczyk zażegnał niebezpieczeństwo. Kilka minut później Stokłosa przymierzył z 17 m w środek bramki i golkiper rywali zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Później nastąpiło 10 minut dużej przewagi gości, który zakończył się zdobyciem przez nich gola.

W 23 minucie koronkową akcję na lewym skrzydle rozegrali w duecie Litewka z Senderskim. Ten pierwszy w końcowej fazie tej akcji wyłożył futbolówkę wzdłuż bramki i nadbiegający Tokarz z bliska dopełnił formalności.

Szreniawa nie pozostała dłużna i w następnej akcji meczu doprowadziła do wyrównania. Do długiego podania Jarosława Krzaka jako pierwszy doskoczył Piotr Kokoszka i - ubiegając obrońcę - przelobował wychodzącego z bramki Sypniewskiego.

W 28 minucie wiśniczanie mieli świetną okazję, aby objąć prowadzenie. Łukasz Pazurkiewicz od połowy boiska biegł na spotkanie sam na sam z Sypniewskim, jednak przy próbie oddania strzału na bramkę gości został zablokowany przez obrońcę z Myślenic. Chwilę później bombę z rzutu wolnego Krzaka z trudem na rzut rożny wybił bramkarz rywali.

Druga połowa rozpoczęła się od niecelnego uderzenia z 20 m Krzaka i drugiej bramki dla przyjezdnych, która w ostatecznym rozrachunku zapewniła im zwycięstwo. Do dalekiego podania z środka pola doszedł pomocnik gości Dawid Litewki, ograł przy liczni bocznej boiska Wojewodę i wyłożył futbolówkę na szesnastkę do zamykającego akcję Kaczora. Zawodnik gości długo się nie zastanawiając uderzył nie do obrony po długim rogu i piłka zatrzepotała w siatce.

Chwilę później drugą żółtą kartkę w tym meczu obejrzał Kostruch i to grająca z przewagą jednego zawodnika Szreniawa przejęła inicjatywę. W 63 minucie blisko zdobycia gola był ponownie Kokoszka, ale po centrze Pazurkiewicza z lewego skrzydła główkował prosto w ręce bramkarza. W 77 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Dunaj, ale zamiast podciągnąć jeszcze z futbolówką w stronę bramki zdecydował się na (zresztą niecelny) strzał. W 82 minucie w równie dogodnej pozycji znalazł się Pazurkiewicz, ale nieporozumienie z Kasprzykiem spowodowało, że zawodnik uderzył tylko w boczną siatkę.

Goście mogli i powinni rozstrzygnąć losy tego spotkania dużo wcześniej, ale wielokrotnie wychodząc z kontratakiem marnowali kolejne sytuacje, między innymi nie potrafiąc skierować futbolówki z kilku metrów niemalże do pustej bramki.

Warto również wspomnieć, że w doliczonym czasie gry do bramki Dalinu trafił Krzak. Gol ten nie został uznany, ponieważ wrzucający w tej sytuacji piłkę w pole karne Adam Rębilas uczynił to już zza linii końcowej boiska.