Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Beskid wygrał na Suchych Stawach2013-05-12 06:58:00

Bardzo dobry mecz na Suchych Stawach, rozegrany w sobotni wieczór przy świetle elektrycznym, przyniósł małą niespodziankę w 25. kolejce III ligi. Beskid Andrychów pokonał Hutnika 2-1.

Hutnik Nowa Huta – Beskid Andrychów 1-2 (0-2)

0-1 Knapik 23

0-2 Chowaniec 25

1-2 Bienias 52

Sędziował Sebastian Widlarz z Wadowic. Żółte kartki: Stanek, Nawrot, Świątek – Nahle, Adamus, Kudłacik. Widzów 900.

HUTNIK: Kusak – Lampart, Bienias, Orłowski, Witek – Nawrot, Gamrot, Świątek – Hul (55 Stanek), Lubera (64 Wrona), Sierakowski.

BESKID: Kudłacik – Tarabula, Nahle, Kliber, Kapera – Adamus, Kaczmarczyk, Rupa, Chowaniec (78 Kowalczyk) – Moskała (90 Jurczak), Knapik (90 Wandzel).

Andrychowanie od początku zagrali agresywnie i wysoko atakowali nowohucian. Efektem dwa gole strzelone w ciągu zaledwie dwóch minut. Przy obu proste błędy w kryciu popełniła defensywa Hutnika.

Po przerwie gospodarze śmielej zaatakowali i starali się odwrócić losy potyczki. W 53 minucie kontaktową bramkę zdobył efektowną przewrotką Bienias. Podopieczni Andrzeja Paszkiewicza poszli za ciosem i stwarzali okazje, ale do wyrównania nie doprowadzili. Co więcej, po kontrach Beskid miał szanse na podwyższenie wyniku (m.in. trafienie w poprzeczkę).