Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > II liga (wschód)
Puszcza zwycięska, bo Stępniowski obronił rzut karny2013-05-04 22:31:00

W meczu czołowych zespołów II ligi Puszcza Niepołomice pokonała Resovię 1-0. Gospodarze byli skuteczniejsi, a do tego mieli w bramce szczęśliwie interweniującego Krystiana Stępniowskiego, który obronił rzut karny.

Puszcza Niepołomice - Resova 1-0 (0-0)

1-0 Nowak 68

Sędziował Sebastian Załęski (Ostrołęka). Żółte kartki: Jurkowski - Ciećko, Zaniewski, Domoń.
PUSZCZA: Stępniowski - Szymonik, Jurkowski, Księżyc, Zontek - Strózik, Lizak, Kałat, Nowak - Cholewiak (80 Rodin), Moskwik (90 Balawender).
RESOVIA: Pietryka - Jaroch (80 Czapa), Makowski, Baran, Słaby - Ogrodnik, Nikanovych, Frankiewicz - Ciećko (78 Krawczyk), Tunkiewicz (65 Domoń) - Hajduk (78 Zaniewski).

O porażce Resovii zadecydowała chwila nieuwagi w drugiej połowie, gdy po wrzutce w pole karne, Konrad Domoń próbował wybijać głową piłkę, ale zrobił to tak niefortunnie, że ta trafiła pod nogi stojącego na dziesiątym metrze Łukasza Nowaka. Ten uderzył niesygnalizowanie i Marcin Pietryka skapitulował.

Resovia miała okazję już wcześniej prowadzić. W pierwszej połowie resoviacy mieli bowiem kapitalne okazje do strzelenia gola, ale po raz kolejny w tym sezonie je zmarnowali. Pojedynek sam na sam z bramkarzem Puszczy przegrał Michał Ogrodnik, a doskonałej okazji nie wykorzystał też Tomasz Ciećko. Ale to nic, w porównaniu do tego, co resoviacy zaprzepaścili w 28. minucie. W polu karnym faulowany został Sebastian Hajduk, który tym razem grał od początku meczu. Do piłki podszedł Robert Tunkiewicz, który w środę w podobnej sytuacji okazał się bezbłędny. Tym razem jego strzał obronił Krystian Stępniowski, bramkarz miejscowych. To mogło załamać rzeszowian, ale tak się nie stało. Resoviacy ciągle atakowali, a Puszcza na dobrą sprawę nie zagroziła podopiecznym Tomasza Tułacza.

Podobnie było na początku drugiej odsłony, do tego feralnego błędu w obronie. Później gospodarze już mądrze się bronili, a resoviakom było dużo trudniej dojść do dobrej okazji. W efekcie trzy punkty zostały w Niepołomicach.