Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > Ekstraklasa

Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-0 (1-0)

1-0 Adam Frączczak 39
2-0 Adrian Budka 70
Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Dąbrowski - Cienciała, Łatka.
POGOŃ: Pernis - Hricko, Dąbrowski, Noll, Pietruszka, Budka, Rogalski, Akahosi, Lewandowski (82 Kolendowicz), Edi Andradina (78 Ława), Frączczak (69 A. Traore).
PODBESKIDZIE: Zajac - Cienciała, Pietrasiak, Piter-Bucko, Sokołowski, Nather, Łatka (81 Szczęsny), Ziajka, Adamek (46 Cohen), Jeleń, Demjan (46 Pawela).

Szczecinianie zasłużenie pokonali outsidera, aczkolwiek goście (a konkretnie bramkarz Zajac) im w tym pomogli.

Pogoń do przerwy prowadziła 1-0. Gol padł po dośrodkowaniu z kornera. Golkiper gości wyszedł do centry, ale jego interwencja była fatalna, gdyż piłka spadła pod nogi stojącego na 2. metrze Frączczaka, któy nie miał żadnego kłopotu, by skierować ją do siatki.

W II połowie szczecinianie przypieczętowali zwycięstwo. Po akcji lewym skrzydłem Akahoshi wrzucił futbolówkę na dalszy słupek, a Budka uderzył celnie z woleja zza narożnika piątki.