Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > Ekstraklasa
Bełchatów zepchnął Podbeskidzie (jeszcze bez Jelenia) na ostatnie miejsce

GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 (2-0)

1-0 Paweł Buzała 9
2-0 Kamil Wacławczyk 43
2-1 Kamil Adamek 65
Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Baran, Kosowski, Stachowiak - Náther, Reiman, Szczęsny, Sokołowski, Chmiel. Widzów 1400.
BEŁCHATÓW: Stachowiak Raúl González, Sawala, Lacić, Kosowski - Wróbel, Baran, Božok,  Wacławczyk (90 Giel), Madej (79 Wroński) - Buzała (88 Piekarski).
PODBESKIDZIE: Zajac - Sokołowski, Pietrasiak, Dančík, Król - Chmiel, Náther (46 Malinowski), Reiman, Cohen (56 Adamek), Ziajka (46 Szczęsny) - Demjan.

Po trzymającym do końca w napięciu i pełnym sytuacji bramkowych meczu PGE GKS Bełchatów pokonał Podbeskidzie, spychając rywala na ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 9. minucie Wróbel zagrał prostopadłą piłkę do Buzały, a ten ubiegł Pietrasiaka i nie dał szans Zajacowi. Bielszczanie starali się odrobić stratę, mieli parę okazji, najlepszą Demjan, który w 32. minucie trafił w słupek. Zamiast remisu, do przerwy było 2-0. Gola zdobył Wacławczyk.

W II połowie goście złapali kontakt (Adamek zmienił kierunek lotu piłki uderzonej z narożnika pola karnego przez Sokołowskiego), ale wyrównać nie zdołali.

W piątek kontrakt z Podbeskidziem podpisał do końca sezonu 31-letni Ireneusz Jeleń, reprezentant Polski, wychowanek Piasta Cieszyn, ostatnio zawodnik OSC Lille. W Bełchatowie jednak jeszcze nie zagrał.