Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > Ekstraklasa
Piast zwycięski, Smolarek z czerwienią

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0-2 (0-1)

0-1 Podgórski 41
0-2 Zganiacz 55
Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Tymiński - Izvolt, Klepczyński, Cicman. Czerwona kartka - Smolarek (90+3, za uderzenie Espinosy).
Jagiellonia: Skowron - Modelski, Pazdan, Ukah, Norambuena - Kupisz (46 Smolarek), Grzyb (46 Plizga), Tymiński, Tarnowski, Dzalamidze - Frankowski (59 Gajos).
Piast: Trela - Zbozień, Klepczyński, Polak, Oleksy - Matras, Podgórski (72 Cicman), Zganiacz, Izvolt - Jurado (58 Espinosa), Kędziora (90 Sikora).

Piłkarz Piasta Wojciech Kędziora przed meczem w Białymstoku powiedział, że w sobotę należy napisać nowy rozdział w historii pojedynków z Jagiellonią i po raz pierwszy wygrać ligowe spotkanie z tym zespołem. Słowa napastnika sprawdziły się znakomicie i niebiesko-czerwoni sięgnęli po komplet punktów w trzecim z rzędu meczu, pokonując drużynę Tomasz Hajty 2:0. W 41. minucie fantastycznym uderzeniem w okno bramki "Jagi" popisał się Podgórski, a wynik w 55 minucie ustalił potężnym strzałem pod poprzeczkę Mariusz Zganiacz.