Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > Ekstraklasa
Wisła wygrała sparing z III-ligowcem2013-06-23 21:33:00

Piłkarze Wisły wygrali sparingowy mecz z III-ligową Nielbą Wągrowiec, ale tylko 4-3. To był pierwszy występ Białej Gwiazdy po powrocie do klubu Franciszka Smudy.

W pierwszych 45 minutach drużyna złożona z graczy, którzy do tej pory tworzyli podstawowy skład Białej Gwiazdy, rozbiła zespół z Wągrowca aż 4:0. Sporo w tym zasługi zawodników Nielby, którzy częściowo wyręczyli wiślaków, zaliczając dwa trafienia samobójcze.

Potem już za zdobywanie bramek wzięli się podopieczni Smudy. Gole w swoim stylu strzelili Rafał Boguski oraz Patryk Małecki. Ten pierwszy z bliska nie dał szans bramkarzowi, Małecki zaś uderzył bardzo mocno pod poprzeczkę.

Druga połowa to seria zmian. Na boisku pozostał tylko Bunoza, aby wspomagać odmłodzoną jedenastkę Wisły. Na murawie pojawił się też Fabian Burdenski. Tak ustawiona drużyna grała na razie na tyle nieporadnie, że wągrowczanie zdołali strzelić aż trzy bramki.

WISŁA, I połowa: Bieszczad - Stolarski, Jovanović, Głowacki, Bunoza -Sarki, Garguła, Wilk, Chrapek, Małecki - Boguski; II połowa: Miśkiewicz - Downar-Zapolski, Żemło, Nalepa, Bunoza - Kościelniak, Burdenski, Buras, Uryga (66 Stolarski), Lech – Szewczyk.
NIELBA: Pytkowski (31 Bihun) - Ignasiński, Dawid Jasiński, Łukasz Jasiński, (62 Wóciak) Scherfchen - Mikołajczak (73 Nawrocki) , Nowak (81 Wiśniewski) Goliński, Księżniakiewicz, Gregorek – Wicberger.