Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > C klasa (Chrzanów)
Będzie walkower dla Korony?2011-10-10 01:02:00

W spotkaniu rozegranym w zimne, niedzielne popołudnie drużyna Korony Trzebinia pokonała u siebie rezerwę Wolanki Wola Filipowska 2-1.

Korona Trzebinia - Wolanka II Wola Filipowska 2-1 (0-1)

0-1 ??? 14
1-1 Daniel Kutaj 70
2-1 Przemysław Dziadkowiec 84 (karny)
KORONA:
Mrowiec - M. Ruczyński, Spytkowski, Niewiedział - Dziadkowiec, Kupczak, S. Ruczyński, Głuch - Kutaj, Chlebda, Kuliński.

Od samego początku inicjatywę przejęli gospodarze. W jednej z pierwszych akcji Daniel Kutaj przelobował bramkarza Wolanki, jednak obrońca zdołał wybić piłkę z linii bramkowej.

Kilka minut potem, po serii indywidualnych błędów rywali, goście objęli prowadzenie, po ładnym strzale z woleja z 25 metrów.

Korona nadal miała przewagę i do końca I połowy nieustannie atakowała. W 30. minucie Przemysław Dziadkowiec dostał piłkę na skrzydło, ściął do środka mijając dwóch rywali, lecz jego uderzenie wybronił golkiper z Woli. 5 minut później Dziadkowiec uruchomił prostopadłym podaniem Kupczaka, ale ten w sytuacji sam na sam nie trafił. Do końca I połowy uderzali jeszcze nieskutecznie Michał Kuliński, Daniel Kutaj i wcześniej wymieniani Dziadkowiec i Kupczak.

Druga połowa to dominacja Korony, która pomimo dużej ilości sytuacji dopiero w 70. minucie za sprawą indywidualnej akcji Daniela Kutaja zdołała wyrównać. Wcześniej Wolanka oddała jeden z dwóch celnych strzałów w całym meczu, jednak na posterunku był Mrowiec. Potem sytuacje mieli jeszcze Dziadkowiec i Chlebda. Ten ostatni wywalczył rzut karny w decydującym momencie meczu; jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Przemysław Dziadkowiec.

Podczas pomeczowej konfrontacji czterech zawodników gości nie przedstawiło dowodów tożsamości. Decyzję podejmie Podokręg PN Chrzanów.