Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > B klasa (Olkusz II)
Gmina Krzeszowice: Tęcza i Wolanka w finale2012-07-03 18:38:00

Już po raz dwunasty w gminie Krzeszowice rozgrywany jest Turniej Piłki Nożnej Seniorów Amatorów o Puchar Przechodni Burmistrza Gminy Krzeszowice.

W tegorocznej edycji, wzorem lat ubiegłych, rozstawiono finalistów z ubiegłego roku, czyli drużyny Wolanki i Tęczy. Dolosowano do nich pozostałych uczestników i w ten sposób powstały dwie grupy rozgrywkowe. W pierwszej grupie rywalizowały Wolanka (kl. A) oraz Sankowia (kl. B) i Górzanka (kl. C). Grupę drugą tworzyły: Tęcza (awansowała z kl. B do kl. A), Victoria (kl.  A)  i Jutrzenka (kl. B – PPN Olkusz). Gospodarzem meczu zwyczajowo jest drużyna występująca w niższej klasie rozgrywkowej, ale za zgodą zainteresowanych może być inaczej. Zespoły grały w grupach po jednym meczu ze sobą.

Zwycięzcy grup zagrają w wielkim finale 28 lipca o godzinie 18:00 na boisku w Zalasie o pierwsze miejsce i Puchar Burmistrza. Wcześniej, o godzinie 15:30, odbędzie się tzw. Mały Finał i wystąpią w nim drużyny, które w swoich grupach zajęły drugie miejsca. Fundatorem nagród jest Urząd Miejski w Krzeszowicach, turniejowi patronuje burmistrz Czesław Bartl.

Zwycięzca turnieju otrzyma okazały puchar, nagrodę finansową w kwocie 1500 zł oraz w weekend 4/5 sierpnia zagra mecz na własnym boisku z IV-ligowym Świtem Krzeszowice o Superpuchar i 1000 zł. Drugie miejsce w turnieju premiowane jest kwotą 1200 zł, trzecie – 1000 zł. Pozostali uczestnicy turnieju otrzymają po 500 zł. Nagrody pieniężnie drużyny przeznaczają na zakup sprzętu sportowego. Ponadto prowadzona jest klasyfikacja fair play, na króla strzelców i na najlepszego bramkarza turnieju; nagrodami są okolicznościowe statuetki.

W rozegranych meczach eliminacyjnych w grupie pierwszej Górzanka uległa Wolance 1-6. Różnica klas pomiędzy drużynami była bardzo wyraźna, chociaż w pierwszej połowie Górzanka bardzo ambitnie się starała dotrzymać kroku A-klasowcom. Po przerwie wyżej notowani zawodnicy Wolanki nie pozostawali złudzeń kto jest lepszy. Cztery bramki w tym meczu zdobył Marcin Starzykiewicz. Górzanka strzelając tylko jednego gola przegrała wysoko, ale honorowo.

Bardziej zacięty był mecz Górzanki z Sankowią. Do przerwy prowadziła Sankowia po strzale z połowy boiska Sławomira Hrycaniuka. Po przerwie Górzanka wyrównała. W końcówce gra się nieco zaostrzyła, obie drużyny zdołały jeszcze strzelić po jednym golu i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2-2.

W pojedynku Sankowii z Wolanką górą byli A-klasowcy, ale drużyna z Sanki tanio skóry nie sprzedała. Dwie bramki dla zwycięzców strzelili Mariusz Gaj i Piotr Filipek. Żółtą kartką ukarany został Przemysław Łydek z PKS Sankowia.

3. Górzanka Nawojowa Góra        2  1  3-8

W grupie drugiej Jutrzenka Ostrężnica w pierwszym meczu podejmowała Tęczę Tenczynek. Mecz nie był porywający, pomimo że padło aż 11 goli. Obie drużyny popełniły sporo błędów w obronie i dlatego padł tak wysoki wynik. Więcej szczęścia miała jednak Tęcza i ostatecznie wygrała 6-5.

W drugim meczu Jutrzenka grała z Victorią Zalas. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, w drugiej, gdy zawodnicy Jutrzenki opadli z sił, dominowała Victoria, wygrywając ostatecznie 6-2.

O końcowej klasyfikacji w tabeli zadecydował mecz z Tęczy z Victorią Zalas. Gra była bardzo zacięta, obydwie drużyny miały świadomość stawki spotkania. Victoria, jako gospodarz, chciała koniecznie grać przed własną publicznością o pierwsze miejsce, Tęcza – beniaminek, nie miała zamiaru ustępować sąsiadom za miedzy. Po bardzo zaciętym meczu ostatecznie wygrała Tęcza 4-2 (2-1). Bramki strzelili: dla Tęczy Przemysław Pałka 2, Dominik Wosik i Krzysztof Czak, a dla Victorii Jakub Ryszka i Dawid Kwoka. Żółtymi kartkami zostali ukarani: Tomasz Kardas, Przemysław Pałka, Michał Izdebski, Paweł Burbeło, Grzegorz Stala z Tęczy oraz Marcin Klita, Emanuel Benmohad, Dawid Kwoka i Jakub Ryszka z Victorii.

3. Jutrzenka Ostrężnica      2  0   7-12

W finale Turnieju o Puchar Burmistrza Gminy Krzeszowice, który zostanie rozegrany 28 lipca 2012 w Zalasie zagrają:
o godzinie 15:30 w meczu o III miejsce: Victoria Zalas – Sankowia Sanka
o godzinie 18:00 w meczu o I miejsce: Tęcza Tenczynek – Wolanka Wola Filipowska

Aktualna klasyfikacja strzelców:
Przemysław Pałka (Tęcza) - 5 goli

Marcin Starzykiewicz (Wolanka) – 4 gole

Dawid Kwoka (Victoria), Krzysztof Pakuła (Jutrzenka) - 3 gole

Marcin Klita, Jakub Ryszka (Victoria), Dominik Wosik, Krzysztof Czak (Tęcza), Konrad Majchrzak (Górzanka) - 2 gole

Sebastian Kocot, Przemysław Augustynek, Filipek Piotr, Gaj Mariusz (Wolanka), Jakub Cyran, Łukasz Bartosik, Adam  Dura, Paweł Łuszcz (Jutrzenka), Sławomir Hrycaniuk i Adrian Skalny (Sankowia), Paweł Burbeło (Tęcza), Daniel Gęślicki (Górzanka), Mateusz Podgórski (Victoria) - po 1 golu.

Żółte kartki:

2 – Michał Izdebski, Tomasz Kardas z Tęczy, Dawid Kwoka, Emanuel Benmohad z Victorii, Filip Masłowski z Górzanki
1 - Mateusz Kłeczek z Wolanki, Mirosław Kuska z Jutrzenki, Konrad Bała, Sławomir Kuciak, Łukasz Kisialak oraz Sebastian Janikowski z Górzanki, Paweł Burbeło, Przemysław Pałka, Grzegorz Stala z Tęczy, Marcin Klita, Jakub Ryszka z Victorii, Przemysław Łydek z Sankowii.

Na podstawie Regulaminu XII Turnieju Piłki Nożnej Amatorów o Puchar Przechodni Burmistrza Gminy Krzeszowice 2012 r. pkt. 11 w kolejnych meczach z powodu dwóch żółtych kartek nie zagrają: Michał Izdebski i Tomasz Kardas z Tęczy, Dawid Kwoka i Emanuel Benmohad z Victorii.