Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > B klasa (Olkusz II)
PP Olkusz: W Pilicy powtórzyła się historia2011-08-18 12:32:00

V-ligowa Piliczanka Pilica wyeliminowała z Pucharu Polski na szczeblu olkuskim IV-ligową Spójnię Osiek. Gospodarze wygrali karnymi, podobnie było w poprzedniej edycji!

Awans wywalczyły obie drużyny Przeboju Wolbrom - III-ligowa i A-klasowa. Do III rundy zakwalifikował się także jeden B-klasowiec: Strumyk Zarzecze pokonał walkowerem V-ligową Bukowiankę Bukowno.

II runda Pucharu Polski w Olkuskiem (środa, 17 sierpnia):

IKS Olkusz (IV) – Przebój Wolbrom (III) 0-2 (0-1)
0-1 Kmak 35
0-2 Duda 90 (karny)
OLKUSZ: Śmiały - Kasprzyk, Tomsia, Jurczyk (46 Kaczmarczyk), Kańczuga - Chabinka, Duda, Juszczyk, M. Przybyła (53 Sobczyk) - Lizończyk (52 Skulski), D. Przybyła (46 Szwajcowski).
PRZEBÓJ: Palczewski - Morawski, Kiczyński, Duda, Wdowik - Wiśniewski (65 Derejczyk), Kozieł, Kostek (68 Żmudka), Jarosz (72 Ochman) - Pazurkiewicz (52 Nytko), Kmak.

Prądnik Sułoszowa (A) – Legion Bydlin (V) 0-3 walkower

Trzy Buki Wierzchowisko (B) - Przemsza Klucze (V) 2-3

Gole dla Przemszy: Musiał 2, A. Barczyk
PRZEMSZA: T. Majcherkiewicz - Słaboń, Hys, Drożyński, Mucha - Krawczyk, Mól, Ziębiński, M. Barczyk - A. Barczyk, Musiał.

Unia DUDA Jaroszowiec (A) – Ospel Wierbka (A) 0-0, karne 1-4
Karne dla Ospelu strzelili: Zbigniew Nowak, Dawid Bartos, Paweł Tkacz, Paweł Słowikowski
UNIA: S. Kurczabiński - M. Grojec, P. Świtoń, M. Fałat, R. Szwed - M. Marko, Z. Rutka, M. Pobożnich, T. Knap - T. Skrzypiec, B. Gacek.
OSPEL: L. Ziaja - Z. Nowak, P. Nowakowski, J. Nowakowski (B. Szwaja), P. Słowikowski - P. Tkacz, M. Miąsko, N. Kurczek, G. Dylewski (S. Szota) - D. Bartos, T. Dudek (J. Nowak).

Spotkanie rozpoczęło się od odważnych ataków Unii. W 5. minucie gospodarze byli bardzo blisko objęcia prowadzenia, ale świetnie między słupkami spisał się Leszek Ziaja, instynktownie wybijając futbolówkę po strzale z kilku metrów. Po tej początkowej przewadze do głosu w miarę upływu czasu zaczął dochodzić Ospel. Bardzo bliski szczęścia był Zbigniew Nowak, lecz piłka po jego mocnym strzale wstrząsnęła tylko poprzeczką bramki strzeżonej przez Sebastiana Kurczabińskiego. Dwie bardzo dobre szanse zmarnował także Tomasz Dudek. Za pierwszym razem źle przyjął piłkę będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, a przy drugiej próbie nie trafił w bramkę po strzale głową z kilku metrów. W 35. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Nowak, ale na posterunku był bramkarz miejscowych. Mało widoczne były dwie najgroźniejsze "armaty" Ospelu - Dawid Bartos i Paweł Tkacz. Co prawda Tkacz kilka razy ubiegł obrońców, ale brakowało dokładnego wykończenia akcji. Do przerwy było zatem bez bramek.

W II połowie żadna ze stron nie stworzyła sobie dogodnych sytuacji. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Piłkarze Unii często faulowali, lecz sędzia mało kiedy używał gwizdka czym wywołał trochę nerwowości w szeregach Ospelu. W końcowych fragmentach spotkania Unia sprawiała wrażenie, że to jej bardziej zależy na awansie. Ostatecznie żadna z prób nie zakończyła się powodzeniem i zwycięzcę musiała wyłonić dopiero seria rzutów karnych.

Gospodarze pomylili się dwukrotnie (raz przestrzelili i raz obronił Ziaja). Ospel z kolei był bezbłędny i rzuty karne zakończyły się wynikiem 4-1 na jego korzyść.

Strumyk Zarzecze (B) – Bukowianka Bukowno (V) 3-0 walkower

Piliczanka Pilica (V) – Spójnia Osiek (IV) 1-1, karne 4-3

1-0 M. Węglarz 45
1-1 Czarnota 58
Sędziował Waldemar Kubajka (Przeginia). Czerwona kartka: Grabowski (P, 38, faul ratunkowy).
PILICZANKA: Stolarski – Grabowski, Mrówka, Olszewski, Ziaja – M. Węglarz, Walnik (75 A. Staśko), Goncerz, Musialski – Dudkiewicz, Kozłowski (70 S. Staśko).
SPÓJNIA: Giszewski – D. Glanowski, Michał Mróz, Marcin Mróz (46 Kasprzyk), Rzeźniczek (46 Bereta), Szewczyk, Kordaszewski (44 Kuzia), Chwast, Czarnota, Wiemczyk, Tomczyk (55 Tukaj).

W ubiegłym sezonie Piliczanka po emocjonującej serii jedenastek wyeliminowała Spójnię Osiek z pucharowych rozgrywek. Wczoraj historia się powtórzyła. Goście po serii rzutów karnych na pilickim obiekcie także pożegnali się z pucharami.

W konkursie jedenastek znów dobrze spisał się bramkarz Piliczanki Stolarski, który zatrzymał m.in. Tukaja.

Obie drużyny nie zagrały w najmocniejszych składach, mimo to spotkanie mogło się podobać. W pierwszej połowie po stronie piliczan najbliżej szczęścia byli Musialski w pierwszych minutach gry, a także Kozłowski w 20. minucie. Ten drugi nawet trafił do siatki w 34. minucie gry, ale radość kibiców przerwał arbiter dopatrując się zagrania ręką. Goście odpowiedzieli strzałem z wolnego w słupek w 38. minucie i minimalnie obok chwilę później. Dokładniejszy od piłkarzy z IV ligi okazał się Mariusz Węglarz, który w ostatniej akcji I połowy huknął na bramkę Giszewskiego, ustalając wynik do przerwy. Gospodarze od 38. minuty grali w "10", czerwoną kartkę za faul ratunkowy zobaczył Grabowski.

Rywale odrobili stratę po strzale Czarnoty z dystansu w 58. minucie. Miejscowi mogli rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść w regulaminowym czasie gry. Doskonałą okazję miał Goncerz 3 minuty przed końcem. Kapitan GMLKS-u po wrzutce Dudkiewicza na piąty metr i błędzie obrońców, koszmarnie jednak przestrzelił.

Rzuty karne lepiej egzekwowali podopieczni trenera Netera, którzy wygrali 4-3.