Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > B klasa (Myślenice)
PP Myślenice: Orzeł w półfinale2013-03-04 14:37:00

W pierwszym tegorocznym oficjalnym meczu Orzeł Myślenice wypunktował B-klasową Iskrę Brzączowice, wygrywając w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu myślenickiego.

Iskra Brzączowice - Orzeł Myślenice 1-4 (0-2)

0-1 Miłosz Leśniak 25

0-2 Krzysztof Żak 39

1-2 Sułkowski 52

1-3 Kamil Lesiński 76

1-4 Krzysztof Żak 88

Sędziował Michał Kaczmarek.

ORZEŁ: Jończyk - Górka, Sroka (46 Kasprzyk), Mistarz, Lesiński - Żak, Święch, B. Łętocha (60 Mikołajczyk), Łacny, Karpeta (46 Pachacz) - Leśniak (46 P. Łętocha).

Strzelanie w 25. minucie rozpoczął Miłosz Leśniak, wykorzystując sytuację sam na sam po wcześniejszej świetnej indywidualnej akcji Krzysztofa Karpety. Przed przerwą na 2-0 podwyższył Krzysztof Żak, który przyjął piłkę na osiemnastym metrze i strzałem z prostego podbicia ulokował futbolówkę niemal w okienku bramki rywali.

Na początku drugiej odsłony nieco zaspała defensywa Orła, przez co Iskra Brzączowice zdobyła bramkę kontaktową, ale w końcówce to podopieczni Pawła Karasia zachowali zimną krew i dołożyli kolejne dwa gole. Najpierw po indywidualnej akcji Kamil Lesiński dośrodkowywał z lewej strony, a piłka ku zaskoczeniu wszystkich wpadła za kołnierz bramkarza Iskry.

W końcówce rywalom puściły nerwy, przez co obejrzeli dwie czerwone kartki, a gwoździem do trumny był dla nich gol Krzysztofa Żaka, który ograł bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Tym samym Iskra Brzączowice wypadła za burtę Pucharu Polski, a Orzeł Myślenice czeka na półfinałowego rywala.