Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Wieliczka)
Hat-trick Majkuta dał wygraną Wiarusom w Nowym Brzesku (FOTO)2012-11-07 08:30:00

A klasa wielicka: Nadwiślanka Nowe Brzesko - Wiarusy Igołomia 2-3 (2-1)

1-0 Konrad Komenda 5
1-1 Marek Majkut 12
2-1 Damian Krzyk 30
2-2 Marek Majkut 83
2-3 Marek Majkut 87
NADWIŚLANKA: Świętek - Frączkiewicz (80 Czaja), T. Chojka, Hajdaś, Leśniak - P. Chojka, Sowa (82 K. Krzyk), Mocherek, Oraczewski (60 Piórek), D. Krzyk - Komenda.
WIARUSY: Curkowski (46 Małek)-  P. Nowak, Szarek, Pawlikowski (Jakub Pluciński), Dobosz (K. Nowak), F. Nowak -  Litewka, Satoła, Krzyk (Jarosław Pluciński), Konrad, Majkut.

Relacja Nadwiślanki

Mecz, w którym najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis, zakończył się zwycięstwem Wiarusów. Pierwsza w tym spotkaniu składna akcja Nadwiślanki zakończyła się zdobyciem bramki. Dobra centrę Piotra Chojki przeciął Komenda, z kilku metrów umieszczając piłkę pod poprzeczką bramki bronionej przez Curkowskiego. Goście wyrównali w 12. minucie gdy po rzucie rożnym najwyżej do główki wyskoczył Majkut i skierował piłkę do bramki.

Do końca pierwszej połowy było wiele chaosu, mało składnych akcji i sytuacji bramkowych. Jedną z tych nielicznych wykorzystał Damian Krzyk oddając z narożnika pola karnego mocny plasowany strzał w dolny róg bramki Wiarusów.

Od początku drugiej połowy Wiarusy dążyły do wyrównania, nie stwarzając sobie jednak zbyt wielu klarownych sytuacji strzeleckich. Nadwiślanka od czasu do czasu odgryzała się nielicznymi kontratakami. Gdy wydawało się, że nic w tym meczu już się nie zdarzy, goście doprowadzili do wyrównania. Po raz drugi celnym strzałem głową popisał się Majkut, tym razem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Goście złapali wiatr w żagle i kilka minut później zdobyli, jak sie okazało, zwycięską bramkę. Marek Majkut zaliczył trzecie trafienie. Tym razem będąc w sytuacji sam na sam nie dał szans Świętkowi.

nadwislankanb.futbolowo.pl

Relacja Wiarusów

W fantastyczny sposób piłkarze Wiarusów zakończyli I rundę sezonu 2012/2013. Ostatnie spotkanie to mini-derby, pojedynek z Nadwiślanką Nowe Brzesko, która spadła z klasy okręgowej.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 5. minucie zdobyli prowadzanie po błędzie defensywy. Bramkę zdobył Konrad Komenda, a więc ekszawodnik Wawrzynianki Wawrzeńczyce. Wiarusy wyrównały wykorzystując rzut rożny, który na bramkę zamienił Marek Majkut, powracający do optymalnej formy. Kolejne minuty to walka w środkowej strefie boiska, lepiej prezentowały się Wiarusy, lecz niefrasobliwość przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy skończyła się utratą kolejnego gola. Na przerwę w lepszej sytuacji schodzili gospodarze prowadząc 2-1.

Po przerwie w Wiarusach nastąpiły dwie zmiany. W miejsce kontuzjowanego Tomasza Curkowskiego wszedł Kamil Małek, a bocznego obrońce Dominika Dobosza zastąpił atakujący Kamil Nowak. Wiarusy ciągle przeważały, częściej atakując lewym skrzydłem, dzięki dobrej współpracy Marka Majkuta i Artura Konrada. Duże ożywienie do gry wniósł młody Kamil Nowak. Kolejne ofensywne zmiany to Jakub Pluciński za Pawła Pawlikowskiego i Jarosław Pluciński za Jarosława Krzyka. Zmiany stricte ofensywne. W grze obronnej wkradł się chaos, ale za to przodu ruszyło... Rzut wolny świetnie wykonał Kamil Nowak, a głową bramkę zdobył Marek Majkut, to była 85. minuta. W 90. minucie sam na sam wyszedł Marek Majkut dając prowadzenie Wiarusom. Wynik do końca nie uległ już zmianie. Wiarusy wygrywają dzięki dobrej dyspozycji popularnego "Mańka".