Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Olkusz)
Lider z Gorenic zastopowany przez Trzy Korony, cztery gole Grzegorza Jarosa

Leśnik Gorenice - Trzy Korony Żarnowiec 4-5 (0-1)

Gole: Paweł Kurkowski, Michał Tondos, Piotr Szpejna, Paweł Kondek - Grzegorz Jaros 4, Krzysztof Hajduga

LEŚNIK: Wesołowski - Szymczyk, P. Kondek, Drożyński (65 A. Kondek), Skiba - Skręt (46 Bąchór), Tondos (80 Ćwik), Siudut, Żak - Chechelski (46 Szpejna), Kurkowski.
TRZY KORONY: Łysek - Krupa, A. Jaros, Mucha, Kiesiewicz, Mazurek (73 Solarz), M. Hajduga, Lewandowski, Paczyński, K. Hajduga (90 Capiga), G. Jaros.

Leśnik na wyjazdach gra bezbłędnie, natomiast u siebie doznał już drugiej porażki. Tym razem dotychczasowego lidera pokonał zespół Trzech Koron z Żarnowca. Aż cztery bramki dla gości strzelił Grzegorz Jaros.

- Zagraliśmy taktycznie wręcz wzorcowo, podobnie jak w niedawnym meczu z Pogonią Miechów. Przez 70 minut nasza gra była koncertowa, prowadziliśmy 3-0 i kontrolowaliśmy wynik. Wtedy jednak popełniliśmy jeden błąd w obronie i gospodarze złapali wiatr w żagle, w efekcie końcówka była trochę nerwowa. Nie daliśmy sobie jednak wydrzeć zwycięstwa, na które w pełni zasłużyliśmy - powiedział Janusz Paczyński, trener Trzech Koron.

Goście prowadzili 3-0 po dwóch bramkach Grzegorza Jarosa i jednej Krzysztofa Hajdugi w 65. minucie. Pięć minut później Leśnik trafił po raz pierwszy, a następnie po raz drugi. Trzy Korony uciekły na 4-2, ale miejscowi po rzucie karnym złapali znów kontakt. Przyjezdni odskoczyli na 5-3, na co zespół z Gorenic odpowiedział golem w 90. minucie. Na dalszą zmianę wyniku nie było już czasu.