Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Olkusz)

1-3 Dominik Kozieł 76
1-4 Krzysztof Osowski 90
OSPEL: L. Ziaja - D. Ziaja, Miąsko, J. Nowakowski, Dudek, Tkacz, A. Nowakowski, Kurczek, Lis, Nowak, Bartos.
LEGION: Półkoszek - Wdowik, Kulawik, Żelazny, Dudzic, Pandel - Sadurski (87 Mędrek), Osowski, Demarczyk, Kozieł - Straszak.

Spadkowicz z okręgówki, Legion Bydlin, zaczął sezon w A klasie od wysokiego wyjazdowego zwycięstwa w Wierbce.

Zaczęło się obiecująco dla gospodarzy, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie ze strzału Jakuba Nowaka. Po półgodzinie gry było 1-1, wyrównał w zamieszaniu podbramkowym Bartosz Straszak.

W II połowie mecz mógł się potoczyć po myśli Ospelu, ale w 58. minucie miejscowi nie wykorzystali karnego - świetną obroną popisał się bramkarz Legionu Szymon Półkoszek.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich 20 minutach, kiedy goście zdobyli trzy bramki. Najpierw do siatki piłkę posłał głową Krzysztof Osowski. Następnie podwyższył Dominik Kozieł po pięknym dośrodkowaniu Mateusza Dudzica. Wynik ustalił w ostatniej minucie Krzysztof Osowski w zamieszaniu pod bramką Ospelu.