Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Myślenice)
Tempo narzuciło tempo w Swoszowicach2012-09-16 21:41:00

Nie udał się piłkarzom Krakusa powrót na własne boisko po kilku miesiącach przerwy spowodowanej remontem murawy. Po ośmiu wyjazdowych meczach zespół ze Swoszowic nie wykorzystał atutu gry u siebie i zasłużenie uległ Tempu.

A klasa myślenicka: Krakus Swoszowice - Tempo Rzeszotary 1-2 (0-1)

0-1 Tylek 15
0-2 Bitka 55
1-2 Plesiński 87
Sędziował Krzysztof Dąbroś. Żółte kartki: Nowak, Janecki.
KRAKUS: Kowalczyk - Nowak, Pabian, Szymski, Janecki - Okólski (80 Góra), Szczurek, Wierzbicki, Warawski - Plesiński, Drozda.
TEMPO: M. Kotaś - Kornio, Gawęda, Gągol, T. Burda - Kopcik (46 Kuc), Ł. Kotaś, Kozioł, Lasek - Tylek (65 Podsiadło), Bitka (80 D. Burda).

Goście przez niemal cały mecz dominowali i powinni wygrać w wyższych rozmiarach. Prowadzenie Tempo uzyskało po akcji Bitki, który zagrał wzdłuż bramki, a nadbiegający Tylek trafił do siatki. Napastnik z Rzeszotar do przerwy mógł podwyższyć wynik, ale dwukrotnie zgubił piłkę będąc sam przed bramkarzem.

Miejscowi mogli z kolei wyrównać za sprawą grającego prezesa Witolda Plesińskiego, ale snajper Krakusa tym razem dwukrotnie zawiódł w stuprocentowych sytuacjach; najpierw jego strzał instynktownie obronił M. Kotaś, a następnie uderzył obok słupka.

Na 2-0 podwyższył aktywny Bitka, który wykorzystał przekątne dośrodkowanie Kornio i wobec niezdecydowania bramkarza i obrońców, strzałem głową przelobował Kowalczyka. Kontaktowy gol padł w końcówce, a piękną główką popisał się nieskuteczny do przerwy Plesiński.