Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Limanowa)
Turbacz grał z Pcimianką2011-07-23 12:32:00

Turbacz Mszana Dolna (A klasa limanowska) – Pcimianka Pcim (KO Kraków) 2-3 (0-2)

0-1 testowany 20
0-2 Muniak 30
1-2 Czarnota 70
2-2 Czarnota 76
2-3 testowany 87
TURBACZ
: Kawula, Popławski, I. Potaczek, G. Szynalik, Smoleń, Szymański, P. Szynalik,  Dąbrowa, Lupa, S. Surówka, Paś oraz M. Potaczek, Czarnota, Farganus.
PCIMIANKA: K. Muniak (46 Kipek) – testowany 1, Moskal, Filipek (46 testowany 5), testowany 2 – Salawa (60 testowany 7), Marszalik (46 testowany 6), Wolski (75 Filipek), testowany 3 – testowany 4, P. Muniak.

Mecz sparingowy został rozegrany na znakomicie przygotowanym boisku w Mszanie Dolnej. W pierwszej połowie przewagę miała drużyna Pcimianki - udokumentowała to dwoma trafieniami.

Pierwszą bramkę zdobył jeden z testowanych zawodników w 20. minucie. Padła ona po fantastycznej akcji całego zespołu. Pcimianie wymienili 8 krótkich podań, większość z pierwszej piłki, po czym Salawa ładnie dograł do testowanego napastnika, a ten ładną podcinką trafił do siatki. Drugiego gola uzyskał Piotr Muniak, który wykończył indywidualną akcję testowanego zawodniak strzelając do pustej bramki.

W I połowie Pcimianka miała parę znakomitych szans, ale Salawa, Marszalik i Muniak zmarnowali sytuacje "sam na sam". Turbacz też miał swoje okazje, jednak najbardziej aktywny z przodu Paś notorycznie przegrywał pojedynki z bramkarzem Pcimianki, Krzysztofem Muniakiem.

W drugiej połowie mecz się wyrównał i przez pierwsze 20 minut nie było klarownych sytuacji. Dopiero po 70. minucie wprowadzony po przerwie Andrzej Czarnota (były zawodnik Pcimianki) dwukrotnie pokonał Kipka. W końcówce wynik ustalił wprowadzony pod koniec spotkania kolejny testowany zawodnik Pcimianki, po akcji z innym testowanym.

Mecz mógł się podobać - był toczony w szybkim tempie oraz obfitował w sytuacje bramkowe.

Kolejne sparingi Pcimianka rozegra z Jordanem Jordanów (23 lipca, godz. 17), Toporem Tenczyn (24 lipca, godz. 17) i Wiślanami Jaśkowice (28 lipca, godz. 18).

W pierwszym swoim sparingu Turbacz pokonał Szaflary 4-2 (3-1)
Gole: Paś, Czarnota, Dąbrowa, Łabędź
TURBACZ: Skwarczek (30 Misiura, 60 Kawula) - Popławski, G. Szynalik, I. Potaczek, Szymański - Lupa, Czarnota, Łabędź, S. Surówka, Dąbrowa, Paś. Grali także: Farganus, M. Potaczek, P. Potaczek, Piekarczyk, J. Surówka, P. Szynalik.

Sparingi Turbacza: Naroże Juszczyn (23 lipca, 16.30), Ogniwo Piwniczna-Zdrój (24 lipca, 16.00), Limanovia Limanowa (30 lipca, 17.00), Topór Tenczyn (31 lipca, 17.00).

mike, ksturbacz.futbolowo.pl, kspcimiankapcim.futbolowo.pl

Co słychać w Pcimiance

Łukasz Hodurek na zasadzie definitywnego transferu odchodzi z Pcimianki. Od nowego sezonu będzie występował we Wrzosach Osieczany, które w tym roku awansowały do A klasy.
Hodurek przyszedł ze Skalnika Trzemeśnia dwa lata temu po awansie Pcimianki do okręgówki. W ciągu tych 2 lat grając na pozycji środkowego obrońcy wystąpił w 56 meczach ligowych strzelając 3 bramki. Występował z numerem "6" na koszulce.

Wypożyczeni na rundę wiosenną Paweł Mackiewicz, Adrian Ignyś i Paweł Łukasik nie będą grali w Pcimiance w nowym sezonie.

Występujący przez ostatnie 3 lata w Pcimiance Adam Chmiel postanowił odejść z klubu. Od nowego sezonu będzie grał w swojej rodzinnej miejscowości w A-klasowym Wichrze Stróża. "Dragon", jak niektórzy go nazywali, grał na pozycji środkowego pomocnika i występował z numerem "10" na koszulce. Wystąpił w Pcimiance w meczach ligowych 71 razy strzelając 4 bramki. Miał także swój udział w awansie do VI ligi. W rudzie wiosennej był wicekapitanem.

W minioną sobotę, z wybranką swego serca Emilią na ślubnym kobiercu stanął kapitan Pcimianki, Marek Marszalik.