Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Kraków III)

Tęcza Piekary - Borkowianka Borek Szlachecki 4-0 (2-0)

1-0 Sławomir Steczko

2-0 Krzysztof Kopijka

3-0 Krzysztof Żyła

4-0 Łukasz Michalczyk

Tęcza Piekary pokonała 4-0 Borkowiankę Borek Szlachecki, która powoli żegna się z A klasą.

W pierwszej połowie drużyna Tęczy wyglądała na bardzo zdezorientowaną. Zawodnicy z Piekar przegrywali dużo łatwych piłek. Mimo słabej gry do przerwy strzelili dwa gole. Pierwszego zdobył Steczko po uderzeniu sprzed szesnastki. Piłka po drodze odbiła się od obrońcy Borkowianki i wpadła do siatki myląc bramkarza przyjezdnych. Tuż przed przerwą podwyższył Kopijka, wykorzystując sytuację sam na sam z golkiperem.

Po przerwie Tęcza zagrała dużo lepiej stwarzając kilka groźnych sytuacji. Trzeciego gola zdobył Żyła, który na dwa tempa znalazł drogę do bramki trafiając z piątego metra. Wynik ustalił Michalczyk, który wykończył główką dośrodkowanie z prawej strony boiska.

W sobotę Borkowianka zmierzy się w derbach Skawiny z Iskrą Krzęcin, dla której będzie to tak zwany mecz o prestiż, natomiast Tęcza uda się do Gaju w niedzielę.