Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Kraków III)
Siedem goli Tęczy

Borkowianka Borek Szlachecki - Tęcza Piekary 1-7 (0-3)

Gole dla Tęczy: Paweł Pyla 2, Karcz 2, Piotr Pyla, Steczko, Jaskowski
TĘCZA: Z. Ludwikowski (Nędza) - Jaskowski, Kapusta, Jasiołek, Kopijka - Karcz, Steczko, A. Ludwikowski (Florian), Piotr Pyla - Paweł Pyla (K. Ludwikowski), Michalczyk (Szalus).

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się drużyna Tęczy w wyjazdowym meczu z Borkowianką, wygrywając aż 7-1. Założenia taktyczne jakie zostały ustalone przed meczem w dużej mierze zostały przez zawodników z Piekar zrealizowane.

Po pierwszych 45 minutach Tęcza schodziła prowadząc 3-0. Zaczął Karcz, który wykończył dość szczęśliwie sytuację sam na sam z bramkarzem. Następnie Paweł Pyla podwyższył wynik po akcji z młodszym bratem Piotrem. Trzeciego gola zdobył Piotr Pyla.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Tęcza kontrolowała przebieg spotkania i zdobywała kolejne gole. Najpierw Karcz celnie główkował w polu karnym. Później trafił Paweł Pyla, a następnie Steczko, który wykorzystał sytuacje sam na sam. Siódmego gola strzelił najmłodszy w szeregach Tęczy Paweł Jaskowski - sprzed szesnastki mocno uderzył, a piłka poprzez gąszcz nóg znalazła drogę do bramki.

Honorowe trafienie gospodarze uzyskali z rzutu wolnego. Nędza, który zmienił Ludwikowskiego w bramce, zrobił co mógł, a futbolówka mimo że odbiła się od rąk bramkarza i słupka wpadła jednak do siatki.